• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • آمارهای اقتصادی اعلام شده توسط دولت مورد انتقاد کارشناسان و اقصاددانان قرار گرفت

آمارهای اقتصادی اعلام شده توسط دولت مورد انتقاد کارشناسان و اقصاددانان قرار گرفت

پیام جوان: آمارهای اقتصادی منتشر شده توسط مسئولان جمهوری اسلامی این روزها به یکی از محورهای انتقادات کارشناسان و اقتصاددانان تبدیل شده است.

به نقل از صدای آمریکا، علی قنبری، اقتصاددان و استاد دانشگاه، در گفت‌وگو با وب‌سایت «اقتصاد آنلاین» گفت که بانک مرکزی «گزینشی» آمارهای اقتصادی را منتشر می‌کند و معیشت مردم نشانی از بهبود شاخص‌ها ندارد.

قنبری گفت که هرچند طبق ادعای آمارهای رسمی روند پایه پولی و نقدینگی کاهشی و همگرا شده است، اما مردم به هیچ عنوان اثری از این کاهش در سفره خود احساس نمی‌کنند.

وی رشد اقتصادی ۷/۹ درصدی بهار که در آمارهای بانک مرکزی ادعا شده را ناشی افزایش درآمدهای نفتی دانست و گفت که این رشد عملا نتوانسته تاثیر خاصی روی معیشت مردم داشته باشد.

ادعاهای مدیران مبنی بر رشد اقتصادی و بهبود شرایط در حالی است که معیشت مردم به تنگی نفس افتاده است و وضعیت برای کارگران و بازنشستگان بسیار بغرنج شده است.

عقب‌ماندگی درآمد از هزینه ماه‌هاست اعتراضات و تجمعات معیشتی بازنشستگان را در پی داشته است. در همین رابطه گروهی از بازنشستگان امروز دوشنبه ۱۵ آبان ماه در مقابل سازمان برنامه و بودجه دست به تجمع زدند.

در تهران همچنین جمعی از بازنشستگان مخابرات منطقه تهران نیز در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان مقابل دفتر ستادی شرکت مخابرات ایران دست به تجمع و راهپیمائی زدند.

تجمعات بازنشستگان در شهرهای مختلف کشور نیز گزارش شده است که عمده دلیل این اعتراضات موضوعات معیشتی است.

  وضعیت بازار ارز تهران در روز چهارشنبه ۲۲ شهریور

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان