• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • روند کاهشی بازار طلا و سکه: تحلیل تکنیکالیست‌ها و فعالان بازار

روند کاهشی بازار طلا و سکه: تحلیل تکنیکالیست‌ها و فعالان بازار

پیام جوان: به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا و سکه در بیشتر روزهای هفته اخیر با کاهش ارزش همراه بود و از نوسان قیمت اونس جهانی طلا تبعیت کرد.

با وجود بازدهی منفی بازار طلا در هفته‌های اخیر و اثرپذیری از روند کاهشی قیمت اونس جهانی طلا؛ اما معامله‌گران روند رکودی این بازار را متاثر از سردرگمی معامله‌گران نسبت به دادوستد در بازار پیش‌ از انتخابات ریاست‌جمهوری می‌دانند. علاوه برآن برخی فعالان بازار طلا حراج سکه در هفته سوم خرداد و اعداد خوب این حراج را سیگنال مساعدی برای کاهش قیمت در بازار سکه می‌دانند.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی بازارها به دلیل نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری درکما به سر می‌برند و معامله‌گران خریدار جدی نیستند. به نظر می‌رسد فعالان اقتصادی تا بعد از انتخابات برای اخذ تصمیمات جدید دست نگه داشته‌اند.

تکنیکالیست‌ها برای قیمت طلا منطقه ۳ میلیون و ۲۸۰ هزار تومانی را محدوده شیرین ورود به بازار توصیف می‌کنند و می‌گویند اگر این منطقه شکسته شود، قیمت تا ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان پایین خواهد آمد.

به اعتقاد فنی‌های بازار سکه تا زمانی که زیر محدوده ۳۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی نیاید نمی‌توان انتظار ریزش بیشتری را داشت؛ اما اگر این منطقه بشکند امکان برگشت قیمت تا محدوده ۳۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی برای سکه تمام قابل دسترس است.

اونس طلا صعودی است
اونس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش روی رقم ۲۳۲۴ دلاری ایستاده و افزایش ۲۰ دلاری دارد. اونس جهانی نقره نیز با رشد ۱۸ سنتی روی رقم ۲۹ دلار و ۱۴ سنتی در حال معامله است. قیمت هر گرم نقره ۹۹۹ در بازار داخلی روز پنجشنبه رشد ۳۴۰ تومانی داشت و روی رقم ۵۵ هزار و ۳۷۰ تومانی معامله شد.

  نوسان قیمت دلار تحت تأثیر اخبار ترور ترامپ

رکود، دامن سکه را گرفت
سکه تمام روز پنجشنبه ۲۴ خرداد روی رقم ۴۰ میلیون و ۱۵۱ هزار تومانی معامله شد. سکه‌ بهار در کانال ۳۶ میلیونی ماند و با رقم ۳۶ میلیون و ۷۹۰ هزار تومانی معامله شد.

گفتنی است قیمت نیم‌‌‌سکه روی رقم ۲۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی ایستاد. قیمت ربع سکه و سکه گرمی به ترتیب با رقم ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بسته شدند

قیمت طلا در آخرین روز معاملاتی هفته کاهشی شد. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با رقم ۱۴ میلیون و ۳۴۳ هزار تومانی معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار روی رقم سه میلیون و ۳۱۱ هزار تومانی ایستاد. طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و ۲۶۷ هزار تومانی معامله شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان