• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • هزینه انتقال مدافع سیتی به بارسلونا جور شد؟

هزینه انتقال مدافع سیتی به بارسلونا جور شد؟

اریک گارسیا در سال 2017 کاتالونیا را ترک کرد و به منچسترسیتی پیوست. این مدافع اسپانیایی طی ماه‌های گذشته به هدف اصلی باشگاه بارسلونا در نقل و انتقالات تبدیل شده و از همان ابتدا به نظر می‌رسید که بلوگرانا قصد دارد هر طور که شده این بازیکن را برای تقویت خط دفاعی خود به نوکمپ بیاورد.

از طرف دیگر قرارداد گارسیا با منچسترسیتی تنها تا پایان فصل جاری اعتبار دارد و مشخص شده که خود این بازیکن نیز هیچ علاقه ای به ماندن در جمع سیتیزن ها ندارد و به نوعی خواهان حضور در بارسلوناست؛ موضوعی که چندی پیش به تایید سرمربی سیتی یعنی پپ گواردیولا نیز رسیده بود.

در حالی که به نظر می رسید گارسیا همین زمستان به براسا منتقل شود در نهایت کمیته موقت ریاست بارسلونا پس از مشورت با سه نامزد انتخابات ریاست باشگاه تصمیم بر این گرفت تا اقدامی برای جذب گارسیا صورت نگیرد و همه چیز به تابستان موکول شود؛ یعنی زمانی که او بازیکن آزاد خواهد بود و جذبش بدون هزینه صورت خواهد گرفت.

بارسا این روزها با مشکلات مالی دست به گریبان است اما شاید به شکلی جالب، هزینه جذب گارسیا تامین شود.

طبق ادعای موندودپورتیو، بند خرید قطعی مونوچو رودریگز و سرخیو آکیمه دو بازیکن قرضی بارسا در جیرونا و آلمریا طی همین هفته فعال خواهد شد و به این ترتیب بارسا می تواند 7 میلیون یورو از این دو انتقال به دست بیاورد.

در قرارداد قرضی این دو بازیکن، بندی وجود دارد که در صورت رسیدن به حدنصاب 22 بازی رسمی، جیرونا و آلمریا باید هر کدام 3.5 میلیون یورو به بارسا پرداخت کرده و قرارداد این دو بازیکن را قطعی کنند. با این حال هنوز مشخص نیست که این رقم، زمستان به بارسا پرداخت می شود یا تابستان.

طبعا در صورتی که دو باشگاه در مجموع 7 میلیون یورو را طی روزهای آتی به جساب بارسا واریز کنند، هزینه جذب گارسیا که 4 + 4 میلیون یورو است نیز تامین خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

همراهان پیام جوان

با عضویت در خبرنامه پیام جوان، در ابتدای هر ماه، نسخه الکترونیکی مجله را به صورت رایگان در ایمیل خود دریافت کنید.
Loading