• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • دیوید میلیبند، رئیس کمیته بین‌المللی نجات خواستار آتش‌بس بشردوستانه پنج روزه در غزه شد

دیوید میلیبند، رئیس کمیته بین‌المللی نجات خواستار آتش‌بس بشردوستانه پنج روزه در غزه شد

پیام جوان: دیوید میلیبند، رئیس کمیته بین‌المللی نجات، روز چهارشنبه خواستار آتش‌بس بشردوستانه پنج روزه در غزه شد. او گفت که این حداقل مدت زمانی است که آژانس‌های کمک‌رسانی برای تسکین رنج‌های مردم غزه و ارائه کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند.

به نقل از صدای آمریکا، میلیبند در گفت‌وگو با کریستین امانپور، گزارش‌گر ارشد سی‌ان‌ان، گفت: «دستیابی به این آتش‌بس بشردوستانه بسیار مهم است تا همکاران ما بتوانند کمک‌رسانی را در داخل غزه انجام دهند. بسیاری از افراد در حال حاضر مرده‌اند و بسیاری دیگر نیز در خطر مرگ هستند.»

او افزود: «در شرایطی که مردم غزه در محاصره و زیر بمباران هستند، ضروری است که به آنها اجازه داده شود به کمک‌های بشردوستانه دسترسی داشته باشند.»

میلیبند همچنین بر ضرورت نظارت بر عملیات کمک‌رسانی در کشورهای آسیب دیده از جنگ و ضرورت آتش‌بس با مدت زمانی قابل توجه برای مقابله موثر با بحران تاکید کرد.

او گفت: «آتش‌بس باید برای مدت زمان کافی باشد تا آژانس‌های کمک‌رسانی بتوانند به طور موثر به مردم کمک کنند.»

میلیبند همچنین بر فوریت افزایش جریان کمک‌ها از جمله دارو، غذا، آب و اقلام غیر خوراکی و همچنین اطمینان از ایمنی امدادگران در غزه تاکید کرد. او گفت که ایمنی غیر نظامیانی که به دنبال کمک هستند و تخلیه مجروحان، ضروری است.

در شرایطی‌که رئیس کمیته بین‌المللی نجات درباره تهدید احتمالی بیماری‌های واگیردار مانند وبا، سرخک و حصبه در غزه هشدار می‌دهد، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، بر آزادی گروگان‌ها به عنوان پیش‌شرط آتش‌بس تاکید کرده است.

نتانیاهو روز چهارشنبه سیاست اسرائیل مبنی بر اینکه بدون آزادی گروگان‌ها آتش‌بس در غزه برقرار نخواهد شد، تکرار کرد و گفت: «من می‌خواهم شایعات بیهوده‌ای را که از هر طرف می‌شنویم کنار بگذارم و یک چیز واضح را تکرار کنم: بدون آزادی گروگان‌هایمان آتش‌بسی برقرار نخواهد شد.»

  دیدار شاهزاده رضا پهلوی با اسحاق هرتزوگ، رئیس‌جمهور اسرائیل

حماس در حمله تروریستی ۱۵ مهر به اسرائیل دست‌کم ۱۴۰۰ اسرائیلی عمدتا غیرنظامی را کشت و حدود ۲۴۰ نفر اسرائیلی و اتباع خارجی از جمله، کودکان، زنان، و سالمندان را ربود.

ایالات متحده، کانادا، اتحادیه اروپا، ژاپن، اسرائیل و شمار دیگری از کشورها حماس را در فهرست سازمان‌های تروریستی طبقه‌بندی کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان