• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • کنسرت داریوش، در سالن آپولوی لندن به دلیل آن‌چه پلیس، تهدید امنیتی نامید، متوقف شد

کنسرت داریوش، در سالن آپولوی لندن به دلیل آن‌چه پلیس، تهدید امنیتی نامید، متوقف شد

پیام جوان: به گزارش رادیو فردا، کنسرت داریوش اقبالی، خواننده شهیر ایرانی، در سالن آپولوی لندن به دلیل آن‌چه پلیس «تهدید امنیتی» نامیده است، متوقف و از حاضران خواسته شد که سالن کنسرت را بلافاصله ترک کنند.

کاربران شبکه‌های اجتماعی شامگاه یکشنبه ویدیوهای متعددی از این رخداد را منتشر کرده‌اند که خشم تماشاچیان کنسرت علیه حکومت جمهوری اسلامی را نشان می‌دهد.

داریوش اقبالی در اعتراضات کنونی مردم ایران که در واکنش به جان باختن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد آغاز شده است، بارها از معترضان در ایران حمایت کرده و خواستار سرنگونی حکومت جمهوری اسلامی شده است.

او پس از ترک سالن کنسرت و اجرای ناتمام خود در ویدیویی از پلیس لندن انتقاد و این نهاد را به عدم انجام وظیفه خود در تامین امنیت تماشاچیان متهم کرد.

شماری از کاربران شبکه اجتماعی توییتر که در کنسرت داریوش حضور داشته‌اند می‌گویند که «تهدید به بمب‌گذاری» علت ناتمام ماندن این کنسرت بوده است.

داریوش اقبالی در ادامه سخنان خود همچنین افرادی را که پشت این «تهدید امنیتی» احتمالی قرار دارند، خطاب قرار داد و شعر معروف شهریار دادور با این مضمون را خواند: « گیرم که می‌کشید گیرم که می‌برید. گیرم که می‌زنید. با رویش ناگزیر جوانه ها چه می‌کنید؟»

ویدیوهایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، تماشاچیان در سالن کنسرت را نشان می‌دهد که به دنبال اعلام ناگهانی توقف این کنسرت در میانه اجرا شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.

تماشاچیان همچنین بیرون سالن کنسرت در خیابان نیز تجمع کردند و شعارهایی علیه حکومت ایران و رهبر جمهوری اسلامی سر دادند از جمله «مرگ بر خامنه‌ای»، «توپ، تانک، فشفشه، آخوند باید گم بشه» و «زن، زندگی، آزادی» که این آخری شعار اصلی اعتراضات کنونی در ایران بوده است.

  گروه کر بهارِ پاریس، قطعه تو بمان ایران را اجرا و به زنان ایران تقدیم کردند

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان