• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • سردرگمی بازار ارز تهران در میان اخبار سیاسی

سردرگمی بازار ارز تهران در میان اخبار سیاسی

پیام جوان: به گزارش اقتصادنیوز، در شرایطی که بازار ارز تهران به‌واسطه اخبار سیاسی حول محور جنگ حماس و اسرائیل سردرگم شده است؛ امروز چهارشنبه ۳ آبان‌ماه یک ادعای جدید درباره مذاکرات برجام در بین معامله‌گران دلار دست‌به‌دست شد. برخی از بازیگران ارزی می‌گفتند هوای گرگ‌ومیش مذاکرات برجام در شرایط فعلی جنگ غزه مانند آتش زیر خاکستری است که می‌تواند هر لحظه شعله‌ور شود و نرخ دلار تهران را صعودی کند.

آن طور که در رسانه‌ها اعلام کرده‌اند امواج مدیا امروز به نقل از یک منبع آگاه مدعی شده که آمریکا از تصمیم خود برای برگزاری مذاکرات احیای برجام که قرار بود این ماه در عمان برگزار شود منصرف شده است. البته این رسانه ۴ مهرماه سال جاری هم اعلام کرده بود که مجوز مذاکره مستقیم میان ایران و آمریکا صادر شده است که این موضوع از سوی وزارت خارجه تکذیب شد.

ادعای فعلی امواج مدیا در حالی است که چند روز پیش علی واعظ، مشاور ارشد رئیس گروه بین‌المللی بحران هم چنین ادعای را مطرح کرده بود. او گفته بود که طبق مذاکرات انجام شده قرار بود پس از توافق صورت‌گرفته در مورد مبادله زندانی‌ها با پول‌های بلوکه شده ایران در کره جنوبی و تفاهم تنش‌زدایی، این مذاکرات در ماه اکتبر نیز ادامه پیدا کند؛ اما با وضعیت فعلی جنگ غزه در این مذاکرات نیز بسته شده است.

بااین‌حال قیمت دلار امروز در تهران نوسان قابل‌توجهی را ثبت نکرد. طبق ادعای معامله‌گران اسکناس آمریکایی صبح امروز در تهران با ۵۰ هزار و ۷۵۰ تومان شروع به کار کرد و در نیمه ظهر امروز با ۵۰ هزار و ۸۵۰ تومان به فروش رسید که در مقایسه با دومین روز ماه جاری تقریباً رنج بود.

  پیش بینی قیمت سکه از مسیر ربع سکه، طلا و دلار

در هرات هم قیمت دلار امروز با ۵۰ هزار و ۷۰۰ تومان روانه بازار شد و در نیمه ظهر تا ۵۰ هزار رو ۷۷۰ تومان بالا رفت که در مقایسه با روز قبل تقریباً ۲۵۰ تومان بالاتر بود. بااین‌حال نرخ حواله درهم امروز اندکی صعودی بود. قیمت درهم نیمه ظهر امروز در حول‌وحوش ۱۴ هزار تومان به فروش رسید که در مقایسه با روز قبل ۴۰ تومان رشد کرده است.تکنیکالیست ها باور دارند اگر نرخ حواله درهم بالای محدوده یاد شده تثبیت شود مقاومت مهم بعدی سطح ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان است.البته درهم امارات از زمان شروع جنگ بیشتر در محدوده ۱۳ و ۸۰۰ تومان تا ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان نوسان کرده‌است.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان