• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • رئیس جمهور چین: چین و آمریکا باید برای پاسخ به چالش‌های جهانی با یکدیگر همکاری کنند

رئیس جمهور چین: چین و آمریکا باید برای پاسخ به چالش‌های جهانی با یکدیگر همکاری کنند

پیام جوان: شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین، روز چهارشنبه گفت که چین مایل به همکاری با ایالات متحده است. او گفت که هر دو کشور باید اختلافات خود را مدیریت کنند و برای پاسخ به چالش‌های جهانی با یکدیگر همکاری کنند.

به نقل از صدای آمریکا و به گزارش رویترز، رئیس جمهوری چین بر اهمیت ایجاد راه «درست» برای همزیستی هر دو کشور تاکید کرد و بر اهمیت روابط دوجانبه پایدار بر اساس اصولی مانند احترام متقابل و همکاری «برد ـ برد» تاکید کرد.

این درخواست شی جین پینگ برای برقراری روابط دوجانبه با ثبات‌تر، پیش از سفر وانگ‌یی، وزیر خارجه چین به واشنگتن مطرح می‌شود که انتظار می‌رود قبل از دیدار احتمالی جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده و شی در نشست همکاری اقتصادی آسیا ـ اقیانوسیه (اپک) در ماه نوامبر، یک تعامل حضوری حیاتی باشد.

همچنین نگرانی اصلی هر دو کشور ـ به ویژه با توجه به اختلافات بر سر موضوعات مختلف مانند تجارت و مسائل سرزمینی مانند تایوان ـ جلوگیری از درگیری‌ها و حفظ رقابت مسالمت‌آمیز است.

میچ مک‌کانل رهبر جمهوری‌خواهان سنا اخیرا چین، روسیه و جمهوری اسلامی ایران را «محور شرارت» جدید در بحبوحه جنگ‌های اوکراین و اسرائیل دانست.

مک کانل در برنامه «فاکس نیوز ساندی» گفت که این سه کشور، یک تهدید فوری برای ایالات متحده هستند.

  ‘I feel terrible that I have to apologize for winning’: The Kentucky Derby aftermath

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان