چین از ایران و پاکستان خواست خویشتن‌داری کنند

پیام جوان: چین از ایران و پاکستان خواست که پس از حمله هوایی ایران به خاک پاکستان که منجر به کشته شدن دو کودک شد، خویشتن‌داری کنند.

مائو نینگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین، امروز در نشست مطبوعاتی خود گفت: «ما از هر دو طرف می‌خواهیم از اقداماتی که منجر به تشدید تنش می‌شود اجتناب کنند و برای حفظ صلح و ثبات با یکدیگر همکاری کنند.»

او گفت: «ما ایران و پاکستان را همسایگان نزدیک و کشورهای بزرگ اسلامی می‌دانیم.»

ایران و پاکستان هر دو شرکای نزدیک پکن و اعضای سازمان همکاری شانگهای هستند.

پاکستان این حمله را که اواخر روز سه شنبه در نزدیکی مرز مشترک دو کشور انجام شد، محکوم کرد و آن را «کاملاً غیرقابل قبول» خواند. پاکستان در این بیانیه گفته بود که نقض حاکمیت آن می‌تواند «عواقب جدی» داشته باشد.

پاکستان گفته است عواقب نقض حاکمیت پاکستان با ایران است و این امر می‌تواند به «اعتماد دو جانبه» آسیب بزند.

پاکستان همچنین مراتب اعتراض خود را به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است و همچنین کاردار ایران در پاکستان را نیز احضار کرده است.

جمهوری اسلامی ایران و رسانه‌های رسمی آن در شب و روز گذشته اعلام کردند که این حمله به مقر گروه مسلح «جیش العدل» در پاکستان انجام شده است.

حمله موشکی در همان روزی گزارش شد که خبرگزاری جمهوری اسلامی از رزمایش مشترک نیروی دریایی ایران و نیروی دریایی پاکستان در خلیج فارس در تنگه هرمز و دیدار حسین امیرعبداللهیان و نخست‌وزیر پاکستان خبر داد.

حمله به داخل پاکستان ساعاتی پس از حمله سپاه به کردستان عراق و سوریه گزارش شد.

  بی‌وزنی بر نحوه تصمیم‌گیری فضانوردان تأثیر می‌گذارد؟

بر اساس گزارش VOA

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان