• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • فراخوان جوانان برای تجمع مردم مقابل دانشگاه‌های بزرگ شهر تهران در روز شنبه ۹ مهر

فراخوان جوانان برای تجمع مردم مقابل دانشگاه‌های بزرگ شهر تهران در روز شنبه ۹ مهر

پیام جوان: به گزارش ایران اینترنشنال، در ادامه خیزش عمومی علیه جمهوری اسلامی، جمعی از جوانان محلات تهران با انتشار اطلاعیه‌ شماره چهار خود خواستار تجمع مردم مقابل دانشگاه‌های بزرگ شهر تهران در روز شنبه ۹ مهر شدند. در همین روز (اول اکتبر) تجمعاتی در بسیاری از شهرهای جهان برای همراهی با مردم در ایران برگزار خواهد شد.

این جوانان روز پنج‌شنبه هفتم مهر در اطلاعیه خود نوشتند: «حضور دانشجویان قهرمان تهرانی در اعتراضات باعث‌ ترس سرکوبگران ضحاک‌صفت گردیده است. تعطیل کردن هفته اول مهر در تمام دانشگاه‌های تهران شاهد همین مطلب است.»

این بیانیه با تاکید بر این که «حضور مردم و حمایت آنان از این جوانان وظیفه مردم تهران است» از تمامی شهروندان تهرانی به ویژه جوانان خواستند از ساعت ۱۴ روز شنبه مقابل نزدیک‌ترین دانشگاه محل زندگی خود تجمع کنند و در صورت حضور سرکوبگران، در کوچه‌های اطراف حضور به هم رسانند.

دانشگاه تهران، دانشگاه پلی‌تکنیک، دانشگاه شریف، دانشگاه هنر، دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه خواجه نصیر، دانشگاه آزاد تهران مرکز و دانشگاه علوم و تحقیقات، از جمله دانشگاه‌هایی هستند که جوانان محلات تهران برای این تجمع پیشنهاد کرده‌اند.

همزمان بیش از ۲۰۰ نفر از استادان دانشگاه‌های سراسر ایران با صدور بیانیه‌ای ضمن اعتراض به ریخته‌ شدن خون افراد بی‌گناه و عزادار شدن ملت ایران، اعلام کردند اگر دانشجویان بازداشتی به سلامت آزاد نشوند، التهاب و نگرانی در فضای دانشگاه ادامه خواهد یافت.

استادان امضاکننده این بیانیه هشدار داده‌اند که در صورت آزاد نشدن دانشجویان بازداشتی، «دانشگاه به فضای معمول خود باز نخواهد نگشت.»

این در حالی است که بر اساس تصویری که در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده، حامیان حکومت قصد دارند روز جمعه و پس از برگزاری نماز جمعه، مقابل خانه علی کریمی، بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال که حمایت پررنگی از خیزش سراسری در ایران داشته است، در منطقه لواسان تجمع برگزار کنند.

  عضو تیم ملی قایقرانی ایران، در واکنش به رویدادهای این روزهای ایران: خدا لعنت كنه تک تکتون رو

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان