• Home
  • >
  • اخبار کالیفرنیا
  • >
  • گرمای بیش از اندازه‌ی هوا و تاثیر منفی آن بر روی زیرساخت‌های اساسی منطقه

گرمای بیش از اندازه‌ی هوا و تاثیر منفی آن بر روی زیرساخت‌های اساسی منطقه

در دوران گرم شدن کره زمین و تغییرات آب و هوایی، ادامه‌ی وضعیت پیش رو باعث آسیب دیدن زیرساخت های کهنه‌ی ما می شود.

مناطق شهری، به دلیل تراکم زیاد ساختمان‌ها، پارکینگ‌ها و جاده ها، به اصطلاح به جزایر گرمایی تبدیل می‌شوند. مکان‌هایی که حتی در طول شب نیز گرما را در خود نگاه می‌دارند و به طور بالقوه شروع گرمای روز بعد را سریعتر و دمای هوای آن را گرمتر می‌کنند که همین موضوع منجر به افزایش مصرف انرژی، اختلال در کیفیت آب، آلودگی بیشتر هوا و گازهای گلخانه ای می شود.

مخازن را در نظر بگیرید. در یک روز معمول تابستان، دریاچه شستا، بزرگترین مخزن کالیفرنیا، روزانه 200 میلیون گالن آب را از طریق تبخیر از دست می دهد. در مورد مخزن سن پابلو چطور؟ ، “ما تخمین می زنیم که حدود 4 میلیون گالن در روز در مخزن San Pablo تبخیر شود.

استخرهای مسکونی هر هفته 2 تا 4 اینچ آب از دست می دهند. به طور کلی استخرها سالانه 25000 تا 50،000 گالن آب را به دلیل تبخیر از دست می دهند.

بزرگراه‌ها را در نظر بگیرید. تأثیرات گرمایی شدید معمولاً بر روی سطوح آسفالت، شامل انبساط اتصالات روسازی و پل و همچنین نرم شدن آسفالت‌های قدیمی و سایر مواد است که بعضاً منجر به تولید هزینه‌های زیاد برای رفع ایرادات می شود. سخنگوی کالترانس، بارت نی ، گفت: گرمای شدید به ویژه گرمای زیاد و طولانی مدت می تواند “در جاده ها و زیرساخت های ما تأثیر بگذارد.” بزرگترین مشکل: آسفالت قدیمی که با فرمول‌های مدرن و قویتر ساخته نشده‌اند.

 

  پلیس سن فرنسیسکو در جستجوی تیراندازی است که یک دختر ۱۶ ساله را کشت و یک زن ۴۵ ساله را نیز مصدوم کرد

دیدگاهتان را بنویسید

همراهان پیام جوان