• Home
  • >
  • اخبار کالیفرنیا
  • >
  • در حال حاضر میزان ابتلا به کووید-۱۹ در کالیفرنیا پایین ترین میزان در ایالات متحده است

در حال حاضر میزان ابتلا به کووید-۱۹ در کالیفرنیا پایین ترین میزان در ایالات متحده است

پیام جوان: به گزارش فاکس ۴۰، آخرین آمارهای مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها نشان می‌دهد که با افزایش روز افزون تعداد موارد گزارش شده مبتلایان COVID-19 در کالیفرنیا، پرجمعیت ترین ایالت این کشور رسماً دارای کمترین میزان ابتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده است.

طبق سیستم چهار مرحله ای CDC که میزان عفونت را اندازه گیری می‌کند، از روز دوشنبه، کالیفرنیا تنها ایالتی است که در آن انتقال ویروس در پایین‌ترین سطح گزارش شده است. ۴۹ ایالت دیگر در بالاترین سطح “گسترده” قرار دارند.

ارقام فدرال نشان می دهد که در هفت روز گذشته، موارد گلدن استیت در هر ۱۰۰،۰۰۰ به ۹۵٫۳ کاهش یافته است. بر اساس اعلام وزارت بهداشت عمومی کالیفرنیا، نرخ مثبت هفت روزه ایالت در حال حاضر ۳ درصد است.

در مقایسه با آریزونا، نوادا و اورگان نرخ های انتقال بیش از دو برابر گلدن استیت و نرخ مثبت حداقل سه برابر بیشتر است.

هیچ ایالت دیگری غیر از کالیفرنیا دارای نرخ پرونده زیر ۱۰۰ نیست.

در سوی دیگر طیف، ویرجینیای غربی دارای بالاترین سطح انتقال در جامعه است، با نرخ مورد ۷۱۵٫۸ در ۱۰۰۰۰۰ و میزان مثبت آزمایش بین ۱۰ تا ۱۵٫

میانگین نرخ مورد هفت روزه در ایالات متحده ۲۵۰٫۷ در ۱۰۰۰۰۰ است، و نرخ مثبت هفت روز تقریباً ۸٫۲ است.

در بیانیه خبری روز دوشنبه، مقامات بهداشت عمومی کالیفرنیا تأکید کردند که موارد COVID-19 عمدتا در میان افراد واکسینه نشده اتفاق می افتد و میزان آنها تقریباً هشت برابر بیشتر از افرادی است که واکسینه شده اند.

بر اساس گزارش CDPH ، بین ۲۹ آگوست و ۴ سپتامبر، کالیفرنیاییهای واکسینه نشده ۱۶ ساله و بالاتر به طور متوسط ​​روزانه ۷۱٫۰۳ مورد در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر داشتند، در حالی که این افراد برای افراد واکسینه شده در همان گروه سنی ۸٫۹ در ۱۰۰٫۰۰۰ بودند.

  ترافیک یک طرف در بخشی از Highway 1

به گفته مقامات، تقریبا ۸۳ درصد از ساکنان واجد شرایط – و بیش از ۷۰ از ساکنان کالیفرنیا – حداقل یک دوز واکسن کرونا دریافت کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان