• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • بلینکن با انتشار بیانیه‌ای از شهروندان آمریکایی خواست به هیچ دلیلی به ایران سفر نکنند

بلینکن با انتشار بیانیه‌ای از شهروندان آمریکایی خواست به هیچ دلیلی به ایران سفر نکنند

پیام جوان: آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، روز دوشنبه ٢٧ شهریور پس از آزادی پنج زندانی دوتابعیتی با انتشار بیانیه‌ای از شهروندان آمریکایی خواست به هیچ دلیلی به ایران سفر نکنند و اگر در ایران هستند، فورا خاک آن را ترک کنند.

به نقل از صدای آمریکا، آقای بلینکن در ابتدای بیانیه گفت سیامک نمازی، عماد شرقی، مراد طاهباز، و دو شهروند دیگر آمریکایی که نمی‌خواهند هویت‌شان افشا شود، ایران را ترک کردند و در راه ایالات متحده و ملحق شدن به عزیزان‌شان هستند.

بلینکن افزود دو نفر از بستگان آنها نیز که آمریکایی هستند و تا امروز اجازه خروج از ایران را نداشتند، با آنها همراهی می‌کنند.

به گفته او، «تعدادی از این افراد، به عنوان بخشی از رویه ظالمانه بازداشت غیرقانونی از سوی رژیم ایران، سال‌ها را در زندان سپری کرده‌اند، اما امروز همگی در حال بازگشت به خانه نزد عزیزان خود هستند.»

آنتونی بلینکن با اشاره به هشدار مسافرتی وزارت امور خارجه آمریکا، به شهروندان کشورش هشدار داده است: «به ایران سفر نکنید.» به گفته او، به‌رغم آزادی این گروه از شهروندان آمریکایی، به هیچ وجه نمی‌توان نتیجه‌ای مشابه را برای دیگر آمریکایی‌هایی که بدون توجه به هشدارها به ایران سفر می‌کنند، تضمین کرد.

او در پایان با تکرار هشدار خود گفت: «شهروندان آمریکایی نباید به هیچ دلیلی به ایران سفر کنند، و از هر شهروند آمریکایی در ایران می‌خواهم فورا [ایران را] ترک کند.»

 

  امکانات لجستیکی البرز در خوزستان بیشتر می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان