• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • جمهوری اسلامی با وارد کردن روحانیون به مدارس، تغییرات بنیادین در آموزش و پرورش را دنبال می‌کند

جمهوری اسلامی با وارد کردن روحانیون به مدارس، تغییرات بنیادین در آموزش و پرورش را دنبال می‌کند

پیام جوان: حمید نیکزاد، مشاور وزیر آموزش و پرورش جمهوری اسلامی، از استخدام سه هزار طلبه در سیستم آموزشی کشور خبر داد. او گفت که این طلبه‌ها در طرح «امین» با وزارتخانه همکاری می‌کنند و فعالیت‌های آنها کاملا «خودجوش» و «جهادی» است.

نیکزاد همچنین گفت که برنامه درسی مدارس وابسته به حوزه با سایر مدارس تفاوتی نخواهد داشت و همه هزینه‌های طلبه‌های طرح «امین» بر عهده حوزه علمیه است.

این مسئول در وزارت آموزش و پرورش از فعالیت طلبه‌های خانم در مدارس دخترانه نیز خبر داد و گفت که مدارس وابسته به حوزه مطابق با سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و در راستای تدابیر دولت سیزدهم راه اندازی شده است.

فراهم شدن مقدمات حضور روحانیون در مدارس در دوره وزیر قبلی آموزش و پرورش، یوسف نوری، شروع شد. نوری آذرماه سال گذشته پس از حضور پررنگ دانش آموزان در اعتراضات سراسری، از حوزه علمیه برای تغییر باور دانش‌آموزان درخواست کمک کرد. او در آن زمان گفته بود: «باید تعامل و ارتباط‌مان را با مسجد و نهادهای بیرونی مانند حوزه علمیه بیشتر کنیم.»

احمد محمودزاده، رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش‌و‌پرورش نیز در همین رابطه گفته بود: «بر اساس سند تحول بنیادین، هدف تربیت دانش‌آموز در تراز انقلاب اسلامی است که این تربیت مستلزم همکاری و مشارکت سایر نهادها است.»

جمهوری اسلامی در سال‌های اخیر تغییرات بنیادین در مدارس ایجاد کرده است. از جمله این تغییرات می‌توان به ایجاد تغییرات گسترده و تفکیک جنسیتی در کتاب‌های درسی اشاره کرد. ورود روحانیون به مدارس نیز یکی دیگر از اقداماتی است که جمهوری اسلامی در راستای تغییر ماهیت آموزش و پرورش در ایران انجام می‌دهد.

  زنگ خطر برای آینده: ۳۰ درصد دختران ایرانی از تحصیل در دبیرستان باز می‌مانند!

این تغییرات با هدف تربیت نسلی وفادار به نظام جمهوری اسلامی و ایدئولوژی‌های آن صورت می‌گیرد.

بر اساس گزارش VOA

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان