• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • بلینکن: دولت آمریکا همچنان برای آزادی سایر گروگان‌های آمریکایی در غزه تلاش خواهد کرد

بلینکن: دولت آمریکا همچنان برای آزادی سایر گروگان‌های آمریکایی در غزه تلاش خواهد کرد

پیام جوان: آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، روز جمعه در بیانیه‌ای تلویزیونی اعلام کرد که دو شهروند آمریکایی که از ۷ اکتبر در غزه در اسارت حماس بودند، آزاد شده‌اند.

به نقل از صدای آمریکا، بلینکن گفت که این دو آمریکایی اکنون در اختیار مقامات اسرائیلی هستند و قرار است به زودی با خانواده‌های خود ملاقات کنند.

او همچنین از آزادی این دو شهروند آمریکایی استقبال کرد و گفت که دولت آمریکا همچنان برای آزادی سایر گروگان‌های آمریکایی در غزه تلاش خواهد کرد.

بلینکن گفت: «از همان ساعات اولیه این بحران، رئیس‌جمهوری به صراحت گفته است که برای آزادی هر گروگان تمام تلاش خود را انجام خواهد داد.»

او همچنین از کمک‌های دولت قطر در آزادی این دو شهروند آمریکایی قدردانی کرد.

بلینکن افزود: «با این حال، هنوز ده آمریکایی دیگر در این درگیری ناشناس مانده‌اند. ما می‌دانیم که حدود ۲۰۰ نفر گروگان گرفته شده‌اند.»

او در پایان بیانیه خود گفت که دولت آمریکا به تلاش خود برای آزادی سایر گروگان‌های آمریکایی در غزه ادامه خواهد داد.

رئیس جمهوری آمریکا هم روز جمعه در واکنش به آزادی دو گروگان آمریکایی از بند حماس در بیانیه‌ای گفت:« از این اتفاق خوشحالم و دوباره تاکید می‌کنم، به عنوان رئیس جمهور، اولویتی بالاتر از امنیت آمریکایی‌هایی که در سرتاسر جهان گروگان گرفته شده‌اند، ندارم.»

جو بایدن با بیان اینکه گروگان‌های آزاد شده و خانواده آنها از حمایت کامل دولت ایالات متحده برخوردار خواهند شد افزود:«ما به طور شبانه‌روزی برای آزادی شهروندان آمریکایی که توسط حماس گروگان گرفته شده‌اند، کار می‌کنیم و تلاش خود را برای آزادی کسانی که هنوز در بازداشت هستند، متوقف نخواهیم کرد.»

  رویکرد عربستان به جنگ اسرائیل: بن سلمان نیروهای اسرائیل را اشغالگر نامید

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان