• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • ممنوعیت ورود زنان به دیدار پرسپولیس و نساجی

ممنوعیت ورود زنان به دیدار پرسپولیس و نساجی

پیام جوان: شورای تامین استان مازندران ورود زنان به ورزشگاه وطنی قائمشهر برای تماشای دیدار حساس پرسپولیس و نساجی را ممنوع کرد. این تصمیم بار دیگر نشان‌دهنده‌ی رویکرد تبعیض‌آمیز جمهوری اسلامی در قبال حضور زنان در ورزشگاه‌ها است.

حوادث بازی پرسپولیس و سپاهان بهانه‌ای برای ممنوعیت جدید

ظاهراً درگیری‌هایی که بین هواداران زن پرسپولیس و هواداران سپاهان در بازی هفته گذشته رخ داد، بهانه‌ای برای این ممنوعیت جدید شده است. برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که جایگاه نامناسب برای هواداران زن در ورزشگاه آزادی، باعث نزدیکی و درگیری آنها با هواداران سپاهان شده بود.

ممنوعیت‌ها از تبریز و اراک به قائمشهر رسید

این ممنوعیت جدید در حالی رخ می‌دهد که پیش از این نیز ورود زنان به ورزشگاه‌های تبریز و اراک به بهانه‌های مختلف از جمله “نبود امکانات” و “استاندارد نبودن ورزشگاه” ممنوع شده بود.

فیفا خواستار لغو ممنوعیت

فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) بارها خواستار لغو ممنوعیت حضور زنان در ورزشگاه‌ها توسط مقامات جمهوری اسلامی شده است. فدراسیون فوتبال ایران نیز پیش‌تر به فیفا تعهد داده بود که زنان از حق ورود به ورزشگاه برخوردار باشند، اما تاکنون این تعهد به طور کامل اجرا نشده است.

حضور گزینشی و تبعیض‌آمیز

حتی در مواردی که زنان اجازه حضور در ورزشگاه‌ها را دارند، با تبعیض‌هایی مانند اختصاص جایگاه‌های نامناسب و دور از زمین بازی روبرو هستند. این موضوع انتقادات بسیاری را از سوی فعالان حقوق زنان و هواداران فوتبال به دنبال داشته است.

ممنوعیت حضور زنان؛ نقض حقوق و ادامه‌ی سرکوب

ممنوعیت حضور زنان در ورزشگاه‌ها نه تنها نقض حقوق آنان است، بلکه تداوم سیاست‌های سرکوب‌گرانه جمهوری اسلامی علیه زنان را نیز نشان می‌دهد. این موضوع بار دیگر ضرورت تلاش‌های بیشتر برای احقاق حقوق زنان در ایران را برجسته می‌کند.

  آرنائو تناس، گلر سابق بارسا در مسیر پی اس جی

بر اساس گزارش VOA

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان