• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • باخ: شایعات به ورزشکاران آسیب می زند

باخ: شایعات به ورزشکاران آسیب می زند

به گزارش “پیام جوان” به نقل از تسنیم، توماس باخ رئیس کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) از ورزشکاران و ورزش دوستان جهان خواست که به شایعات درباره لغو بازی‌های المپیک 2020 دامن نزنند و تا زمان برگزاری این بازی‌ها صبوری کنند.

باخ در یک جلسه ویدئو کنفرانس در واکنش به شایعات حاکی از احتمال لغو بازی‌های المپیک 2020، ضمن تأکید بر تعامل IOC و کمیته برگزارکننده مسابقات در توکیو، اعلام کرد که این دو نهاد برای برگزاری یک دوره موفق و امن از المپیک کاملاً تمرکز و تعهد دارند. این شایعه که باخ آن را برای ورزشکاران المپیکی مضر دانست، برای نخستین بار توسط نشریه تایمز انگلیس مطرح شد. این روزنامه چاپ لندن هفته پیش ادعا کرد که دولت ژاپن به صورت محرمانه تصمیم گرفته است که به منظور جلوگیری از ریسک شیوع بیشتر کرونا، قید برگزاری بازی‌های المپیک 2020 را به کلی بزند. تایمز این ادعا را بر اساس ادعای یک مقام دولتی که نامش فاش نشد مطرح کرد و خیلی طول نکشید که دولت ژاپن و IOC آن را تکذیب کردند. با این حال این شایعه بازتاب گسترده‌ای در محافل ورزشی و میان ورزشکاران داشت.

توماس باخ گفت: هیچ نسخه شفابخشی برای کرونا وجود ندارد. مبارزه با کرونا مبارزه سختی است، اما ما در حال جنگ هستیم و این جنگ برای ورزشکاران المپیکی است. حتی برجسته‌ترین دانشمندان این حوزه هم نمی‌توانند وضعیت سلامت 206 کمیته ملی المپیک سراسر جهان را در زمان برگزاری بازی‌های المپیک و پارالمپیک که از اواخر ماه جولای تا اواسط ماه سپتامبر امسال هست را پیش‌بینی کنند. به تبع و متأسفانه این موضوع باعث ایجاد شایعات فراوان می‌شود و این شایعات هم دارد به روند آماده‌سازی ورزشکاران آسیب می‌زند.

دیدگاهتان را بنویسید

همراهان پیام جوان

با عضویت در خبرنامه پیام جوان، در ابتدای هر ماه، نسخه الکترونیکی مجله را به صورت رایگان در ایمیل خود دریافت کنید.
Loading