• Home
  • >
  • ویدئوهای شما
  • >
  • حملات با گازهای ناشناخته به مدارس دخترانه همچنان ادامه دارد

حملات با گازهای ناشناخته به مدارس دخترانه همچنان ادامه دارد

پیام جوان: حملات با گازهای ناشناخته به چند مدرسه‌ دخترانه روز سه شنبه دست‌کم در تهران، کرج، اسلام‌شهر، ارومیه، اردبیل، سقز، و کرمانشاه ادامه یافت و ده‌ها دانش‌آموز به بیمارستان منتقل شدند.

بنا بر گزارش‌های رسیده به صدای آمریکا و ویدئوهای شهروندی منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی، دست‌کم ۱۶ مدرسه در استان‌های مختلف ایران هدف حمله با گازهای شیمیایی قرار گرفتند.

بر اساس یک گزارش رسیده به صدای آمریکا، یکی از شهروندان با ارسال ویدئویی از مسمومیت دانش‌آموزان در اردبیل می‌گوید: «این وضعیت هر روز ما است.»

از سوی دیگر، دانش‌آموزان مدرسه‌های «شهدای مکه»، «کار و دانش» در فرهنگسرای خاوران، «ساعد»، «کوثر»، و «ابرار» در تهران مسموم شدند.

یک گزارش تصویری حضور آمبولانس در مقابل مدرسه «شهدای مکه» را نشان می‌دهد.

هم‌زمان، سازمان حقوق بشری هه نگاو گزارش داد که دبیرستان دخترانه ایمان در شهر سقز هدف حمله شیمیایی قرار گرفت و شماری از دانش آموزان به بیمارستان انتقال یافتند.

یک گزارش شهروندی دیگر حمله با گاز شیمیایی به دانش‌آموزان مدرسه رضوان در کرج را که بر اثر آن شماری از دانش‌آموزان دچار مسمومیت شدند، به تصویر کشیده است.

علاوه بر این، گزارش‌ها از کرج حاکی از آن است که مدرسه «تهذیب» نیز هدف حمله با گازهای ناشناخته قرار گرفته است.

  Case Keenum on his role with Redskins: ‘My job is to help this team win no matter what’

همچنین بر اثر حمله با گاز شیمیایی به مدرسه «سایپا» در اسلام‌شهر عده‌ای از دانش‌آموزان با علائم مسمومیت به وسیله آمبولانس به بیمارستان منتقل شدند.

در پی حمله با گازهای شیمیایی به مدرسه «هدف» در ارومیه، گروهی از دانش‌آموزان مسموم‌شده به بیمارستان «خمینی» در مرکز استان آذربایجان غربی انتقال یافتند.

بر اساس گزارش‌ها، دانش‌آموزان مدرسه‌های «نبوت»، «عصمت»، «عفت»، و «الزهرا» در کرمانشاه نیز روز سه‌شنبه با حمله شیمیایی مسموم شدند.

مسمومیت دنباله‌دار دانش‌آموزان اغلب دختر در مدرسه‌های ایران از نهم آذر ۱۴۰۱ در قم آغاز شد و با تسری به سایر استان‌های ایران تاکنون ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان