• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • در جریان کشتار مردم زاهدان به دست نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی دست‌کم ۱۱ کودک کشته شده‌اند

در جریان کشتار مردم زاهدان به دست نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی دست‌کم ۱۱ کودک کشته شده‌اند

پیام جوان: به گزارش رادیو فردا، کمپین فعالان بلوچ اعلام کرد که در جریان کشتار مردم زاهدان به دست نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی دست‌کم ۱۱ کودک کشته شده‌اند.

این سازمان حقوق بشری که در زمینه نقض حقوق بشر در استان سیستان و بلوچستان ایران فعال است هویت این ۱۱ کشته‌شده زیر ۱۸ سال را شناسایی و اسامی آنان را منتشر کرده است.

در میان افراد کشته شده از کودک دو ساله تا ۱۶ ساله وجود دارد که بر اثر اصابت گلوله به سر یا سینه جان خود را از دست داده‌اند.

پیشتر مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان، تایید کرده بود که نیروهای امنیتی در روز جمعه هشتم مهرماه به روی نمازگزاران بی‌دفاع و بدون اسلحه زاهدان آتش گشودند و به سر و قلب آنان شلیک کردند.

با گذشت نزدیک به دو هفته از جمعه خونین زاهدان، وضعیت این شهر و به تبع آن استان سیستان‌ و بلوچستان همچنان امنیتی است و هر روز آمار تازه‌ای از کشته یا زخمی‌شدگان این روز منتشر می‌شود.

در حالی که جمهوری اسلامی از کشته شدن فقط ۱۹ نفر در این کشتار خبر داده، کمپین فعالان بلوچ در کل اسامی ۹۷ نفر از کشته‌شدگان زاهدان را منتشر و اعلام کرده است.

همچنین بر اساس گزارش این سازمان که مقر آن در بریتانیا است، بیش از ۳۰۰ نفر به‌دلیل اصابت گلوله زخمی شده‌اند.

کشته شدن کودکان در زاهدان در حالی است که نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی افراد زیر هجده سال را در اعتراضات دیگر شهرها نیز هدف می‌گیرند.

  پیشرفت دو لایحه مربوط به روند انتخابات توسط جمهوری خواهان آریزونا

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان