• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • یک منبع آگاه: اظهارات نتانیاهو درباره کشور فلسطینی به معنای رد پیشنهاد تشکیل این کشور نیست

یک منبع آگاه: اظهارات نتانیاهو درباره کشور فلسطینی به معنای رد پیشنهاد تشکیل این کشور نیست

پیام جوان: یک منبع آگاه از جزئیات مذاکره تلفنی روز جمعه رئیس جمهوری آمریکا و نخست وزیر اسرائیل گفت که بنیامین نتانیاهو در این تماس به جو بایدن گفت که اظهاراتش درباره کشور فلسطینی به معنای رد پیشنهاد تشکیل این کشور نیست.

به نقل از صدای آمریکا و به گفته این منبع، نتانیاهو در گفتگو با بایدن تصریح کرد که معتقد است که هر راه حلی باید شامل کنترل امنیتی اسرائیل بر کل قلمرو کرانه باختری باشد.

گفته می‌شود جو بایدن نیز در پاسخ به نتانیاهو گفته است که به راه‌حل دو کشوری معتقد، اما آماده است تا در مورد گزینه‌های دیگر نیز بحث و گفتگو کند.

بایدن و نتانیاهو همچنین در گفتگوی خود ویژگی‌های احتمالی یک کشور فلسطینی را مورد بحث قرار داده‌اند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل روز پنج‌شنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی در تل‌آویو گفته بود که با ایجاد یک کشور فلسطینی به عنوان بخشی از هر سناریوی پس از جنگ، مخالف است و به ادامه جنگ تا نابودی کامل حماس ادامه خواهد داد.

او در بخش دیگری از مصاحبه خود با رسانه‌ها خاطرنشان کرد: «من به ایالات متحده گفته‌ام که با ایجاد یک کشور فلسطینی به عنوان بخشی از هر سناریوی پس از جنگ، مخالفم و نمی‌توانم وجود اختلافات عمیق با متحدانمان بر سر این موضوع را پوشیده نگهدارم.»

‌جان کربی، مشاور امنیت ملی آمریکا در واکنش به این سخنان گفت که غزه پس از جنگ نباید دوباره اشغال شود و ایالات متحده همچنان به راه‌حل دو دولتی متعهد است.

  Mick Mulvaney's chief of staff playbook: Dismantling Trump's guardrails

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان