• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • تصادف خودروی سوخت بر در حین جابجایی دانش آموزان یک مدرسه شبانه روزی در سیستان و بلوچستان

تصادف خودروی سوخت بر در حین جابجایی دانش آموزان یک مدرسه شبانه روزی در سیستان و بلوچستان

پیام جوان: یک خودروی سوخت بر در هنگام جابجایی دانش آموزان مدرسه شبانه روزی «شهید مطهری باتک» واقع در روستای «میتگان» از توابع شهرستان سرباز در استان سیستان و بلوچستان بر اثر تصادف واژگون شد.

در این حادثه که به گفته مسئولان آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان، خودروی سوخت بر متعلق به یکی از والدین دانش آموزان بوده است، تمامی ۱۲ سرنشین که دانش آموزان این مدرسه بودند، دچار مصدومیت و شکستگی استخوان در نواحی مختلف بدن شدند.

یکی از دانش آموزان به نام عبدالقدوس ایراندوست به دلیل وخامت حالش در بیمارستان ایرانشهر بستری شده است.

به گفته عمه این دانش آموز، مدرسه شبانه روزی «شهید مطهری باتک» با وجود داشتن خوابگاه، هیچگونه امکانات رفاهی ندارد و دانش آموزان برای خوردن غذا مجبورند به خانه های خود در روستا بروند.

وی همچنین از نبود سرویس مدرسه برای دانش آموزان این روستا انتقاد کرد و گفت: «دانش آموزان برای رفت و آمد به مدرسه مجبورند از خودروهای سوخت بر استفاده کنند که بسیار خطرناک است.»

در همین حال، مسئولان آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان اعلام کرده اند که طرح روستا مرکزی و سرویس مدرسه در این استان وجود دارد و خانواده و دانش آموزانی که تقاضای سرویس مدرسه دارند، می توانند به اداره آموزش و پرورش منطقه خود مراجعه کنند.

این حادثه در حالی رخ داده است که روستای «میتگان» با جمعیت هزار و ۱۳۷ نفر، از امکانات اولیه زندگی از جمله آب شرب بهداشتی بی بهره است و پروژه آبرسانی به این روستا ۱۴ سال است که آغاز شده و تا کنون به پایان نرسیده است.

  انتقاد شدید به صحبت‌های وزیر آموزش و پرورش در خصوص مقایسه کردن مدارس با بنگاه‌های معاملات اتومبیل

بر اساس گزارش VOA

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان