• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • امیر نصر آزادانی، فوتبالیست پیشین در اعتراض به سلول انفرادی دست به اعتصاب غذا زد

امیر نصر آزادانی، فوتبالیست پیشین در اعتراض به سلول انفرادی دست به اعتصاب غذا زد

پیام جوان: امیر نصر آزادانی، بازیکن پیشین تیم‌های سپاهان و تراکتورسازی، که به دلیل شرکت در اعتراضات سراسری اخیر به حبس محکوم شده، در اعتراض به انتقال خود به سلول انفرادی، دست به اعتصاب غذا زده است.

حساب کاربری اینستاگرام خبر داد

حساب کاربری اینستاگرام این فوتبالیست که توسط یکی از نزدیکانش اداره می‌شود، روز پنجشنبه ۱۶ فروردین این خبر را منتشر کرد.

دلیل انتقال به سلول انفرادی

طبق این خبر، نصر آزادانی به دلیل فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و ارسال پیام به خارج از زندان، به دستور وزارت اطلاعات به سلول انفرادی منتقل شده است.

۲۶ سال حبس برای نصر آزادانی

نصر آزادانی در جریان اعتراضات اخیر بازداشت و به ۲۶ سال حبس محکوم شد که ۱۶ سال آن قطعی است.

کارزار حمایتی برای نصر آزادانی

میلاد زنیدپور، بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران، به همراه تعدادی از دیگر فوتبالیست‌ها و چهره‌های ورزشی، کارزاری را برای حمایت از نصر آزادانی ایجاد کرده‌اند.

علی کریمی، سوشا مکانی و دیگر چهره‌های ورزشی در حمایت از نصر آزادانی

علی کریمی، سوشا مکانی، علیرضا مرزبان، محمد تقوی، محمد منصوری، محمد فغانی، و مزدک میرزایی از جمله چهره‌هایی هستند که در این کارزار شرکت کرده‌اند و به برخورد غیرانسانی جمهوری اسلامی با نصر آزادانی اعتراض کرده‌اند.

زنیدپور: نصر آزادانی با شجاعت در کنار مردم ایستاد

زنیدپور در گفتگو با صدای آمریکا می‌گوید: “امیر نصر آزادانی فوتبالیست با اخلاق و پیشین تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران، در اوایل خیزش و انقلاب مردمی اخیر، و پس از کشته شدن مهساها، نیکاها، و کیان‌ها، برای دادخواهی خون فرزندان ایران که به ناحق توسط حکومت ریخته شد، و برای حمایت از مردمی که خواستار آزادی بودند، با شجاعت در کنار آنها ایستاد، و سعی کرد همگام و دوشادوش زنان و مردان شجاع، یکی از صداهای هموطنانش باشد.”

  همکاری دایملر با بی ام و؛ فرصتی طلایی برای توسعه منابع فناوری

او در ادامه می‌افزاید: “پس از محاکمه‌ای ناعادلانه و بدون هیچ سند و مدرکی، امیر نصر آزادانی را با اتهامات غیرواقعی در مجموع به ۲۶ سال حبس در زندان‌های مخوف جمهوری اسلامی محکوم کردند. امیر که همیشه در این سال‌ها فردی اخلاق‌مدار و محبوب بوده، به کدامین گناه باید به این حکم ناعادلانه محکوم شود؟”

زنیدپور می‌گوید: “امیر، ورزشکار و فوتبالیست عزیز همه ما، مانند هزاران زندانی سیاسی بیگناه دیگر در زندان‌های تاریک جمهوری اسلامی، روزهای سختی را سپری می‌کند. حالا که او را به سلول انفرادی منتقل کردند، ما وظیفه داریم صدای امیر نصر آزادانی باشیم تا بتواند به زندگی بازگردد، او فوتبالیستی است که سال‌ها پیام‌آور شادی برای هواداران و مردم بوده، و جایش در زندان و سلول انفرادی نیست.”

درخواست زنیدپور برای اتحاد و حمایت

این بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران در ادامه می‌افزاید: “به عنوان کوچکترین عضو خانواده فوتبال، از همه پیشکسوتان مردمی، بزرگان فوتبال و ورزش که مردم آنها را باور دارند، و تمام اهالی رسانه که قلم شرافت در دست دارند، تقاضا می‌کنم که دست در دست یکدیگر، برای آزادی امیر نصر آزادانی تلاش کنیم و در این کمپین حمایتی، صدای این فوتبالیست بیگناه دربند باشیم.”

زنیدپور در پایان خواستار اتحاد و حمایت تمامی ایرانیان از این کارزار می‌شود تا فشار بیشتری بر جمهوری اسلامی ایجاد کنند و باعث آزادی امیر نصر آزادانی شوند.

بر اساس گزارش VOA

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان