• Home
  • >
  • المپیک توکیو
  • >
  • امیرعبداللهیان: نمی‌خواهیم جنگ اسرائیل و حماس گسترش بیشتری پیدا کند

امیرعبداللهیان: نمی‌خواهیم جنگ اسرائیل و حماس گسترش بیشتری پیدا کند

پیام جوان: حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، روز دوشنبه اعلام کرد که تهران از طریق کانال های ارتباطی به آمریکا گفته است که نمی‌خواهد جنگ اسرائیل و حماس گسترش بیشتری پیدا کند، اما هشدار داده که در صورت ادامه حملات اسرائیل به غزه، درگیری منطقه‌ای اجتناب‌ناپذیر است.

امیرعبداللهیان در گفتگو با نشریه «فایننشال تایمز» ضمن رد احتمال گفت‌وگوی مستقیم میان جمهوری اسلامی و ایالات متحده، اشاره کرد که در ۴۰ روز گذشته، پیام‌هایی از طریق بخش منافع آمریکا در سفارت سوئیس در تهران بین دو کشور مبادله شده است.

او افزود: «ما به آمریکا گفتیم که ایران خواهان گسترش جنگ نیست.»

امیرعبداللهیان اضافه کرد که جمهوری اسلامی در پیام به آمریکا همچنین گفته است که «با توجه به رویکرد آمریکا و اسرائیل در منطقه، اگر جنایات علیه مردم غزه و کرانه باختری متوقف نشود، هر احتمالی می تواند در نظر گرفته شود و یک درگیری گسترده تر می تواند اجتناب ناپذیر باشد.»

این اظهارات امیرعبداللهیان در حالی بیان می‌شود که جنگ میان اسرائیل و حماس در غزه وارد هفته دوم خود شده است. در این جنگ تاکنون صدها نفر کشته و هزاران نفر زخمی شده‌اند.

آمریکا از اسرائیل در این جنگ حمایت می‌کند و از حماس حمایت نمی‌کند. با این حال، واشنگتن نیز خواستار پایان سریع جنگ و برقراری آتش‌بس است.

ابراز نگرانی ایران از گسترش جنگ در منطقه در حالی صورت می‌گیرد که این کشور در حال حاضر درگیر یک بحران اقتصادی جدی است و نمی‌خواهد درگیری دیگری در منطقه به این بحران دامن بزند.

بر اساس گزارش VOA

  مدال نقره برای صادق بیت سیاح نماینده ایران در پرتاب نیزه کلاس F۴۱

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان