توافق بر سر مبادله زندانیان میان آمریکا و ونزوئلا

پیام جوان: دولت آمریکا و ونزوئلا در توافقی، ۱۰ زندانی آمریکایی و ۲۰ زندانی سیاسی ونزوئلایی را با یکدیگر مبادله کردند. در این توافق، الکس ساب، متحد نزدیک نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا نیز از آمریکا به ونزوئلا بازگشت.

متن اصلی:

دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، روز چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۲ اعلام کرد که توافقی با دولت ونزوئلا برای مبادله زندانیان به دست آورده است.

بر اساس این توافق، ۱۰ زندانی آمریکایی که به اشتباه در ونزوئلا بازداشت شده بودند، آزاد و به آمریکا بازگردانده می‌شوند. این زندانیان شامل جوزف کریستلا، ایوین هرناندز، جوزف مورگان و ویلیام کول هستند.

همچنین ۲۰ زندانی سیاسی ونزوئلایی که به دلیل فعالیت‌های سیاسی خود بازداشت شده بودند، آزاد می‌شوند.

در مقابل، الکس ساب، متحد نزدیک نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا، از آمریکا به ونزوئلا بازگردانده می‌شود. ساب در آمریکا به اتهام پولشویی تحت پیگرد بود.

بایدن از آزادی زندانیان آمریکایی استقبال کرد و گفت که این توافق نشان‌دهنده «تعهد آمریکا به بازگرداندن شهروندان آمریکایی به خانه» است.

مادورو نیز از آزادی زندانیان سیاسی ونزوئلایی استقبال کرد و گفت که این توافق «گامی مهم در جهت بهبود روابط دو کشور» است.

این توافق در شرایطی صورت می‌گیرد که دولت آمریکا از مادورو خواسته است که پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ در ونزوئلا، اصلاحات دموکراتیک انجام دهد. مادورو گفته است که آماده است تا برای برگزاری انتخابات آزاد و عادلانه همکاری کند.

بر اساس گزارش VOA

  قاضی کرایس در شمال کالیفرنیا به دلیل اتهامات اخلاقی تحت بازجویی قرار گرفت

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان