• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • عبدالله مومنی برای تحمل یک سال حبس به اتهام حضور در همایش مجازی «گفت‌و‌گو برای نجات ایران» به زندان اوین فرستاده شد

عبدالله مومنی برای تحمل یک سال حبس به اتهام حضور در همایش مجازی «گفت‌و‌گو برای نجات ایران» به زندان اوین فرستاده شد

پیام جوان: عبدالله مومنی، فعال سیاسی و از فعالان دانشجویی سابق، صبح چهارشنبه ۲۷ دی‌ماه برای تحمل یک سال حبس به اتهام حضور در همایش مجازی «گفت‌و‌گو برای نجات ایران» به زندان اوین فرستاده شد.

وکیل مومنی، حسن اسدی زیدآبادی، در واکنش به ادعای قوه قضاییه مبنی بر اینکه مومنی با اصرار خود به زندان رفته است، گفت که این ادعا «خلاف واقع» است و مومنی هیچ درخواستی برای تعویق اجرای حکم نداشته است.

زیدآبادی همچنین گفت که مومنی در حین انتقال به زندان توسط نیروهای امنیتی مورد ضرب و شتم قرار گرفت و بینی‌اش شکست.

ابوالفضل قدیانی، کنشگر سیاسی، نیز در واکنش به این خبر نوشت که «خودکامه ستم‌پیشه ایران» و اطرافیانش نگرانند فعالانی چون مومنی علیه «انتخابات فرمایشی» فعالیت و چهره واقعی آن را افشا کنند و به همین دلیل آنها را شتابزده و با خشونت بازداشت می‌کنند.

او افزود که « هر اتفاقی برای عبدالله رخ دهد نیروهای امنیتی و دستگاه قضاییِ باید پاسخگو باشند اما مقصر اصلی علی خامنه‌ای است.»

عبدالله مومنی در جریان اعتراضات ۸۸ موسوم به « جنبش سبز» نیز ۵ سال زندانی شد و گزارش شکنجه و رفتار غیرقانونی حکومت با او همان زمان منتشر شده بود.

تلاش حکومت ایران برای ساکت کردن منتقدان با توسل به ابزار قهری و تنبیهی از جمله حبس و تهدید تاکنون نتیجه ملموسی در بر نداشته و کنشگران در داخل و خارج از زندان به انتقادات و اعتراضات‌شان در قالب بیانیه، نامه و پیام ادامه داده‌اند.

بر اساس گزارش VOA

  Paris May Day protests: Police and demonstrators clash

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان