• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • «آبان ادامه دارد»؛ خانواده‌های دادخواه از حکومت ایران خواستند: «از جنایت آبان ۹۸ عذرخواهی کنید»

«آبان ادامه دارد»؛ خانواده‌های دادخواه از حکومت ایران خواستند: «از جنایت آبان ۹۸ عذرخواهی کنید»

پیام جوان: همزمان با چهارمین سالگرد اعتراضات سراسری آبان ۹۸، شماری از خانواده‌های دادخواه با انتشار متنی مشترک، ضمن یادآوری کشته‌شدن صدها تن از معترضان به دست نیروهای حکومتی ایران، بر ادامه داشتن «آبان» تاکید کردند.

در این متن که توسط خانواده‌های جواد حیدری، مجید کاظمی، عرفان خزایی، مینو مجیدی و فریدون محمودی منتشر شده است، آمده است: «عزیزان ما پا در راهی گذاشتند که پیش‌تر به خون بچه‌های آبان آغشته شده بود. پا در راهی گذاشتند که در آن ترس معنایش را از دست می‌داد و برای رسیدن به زندگی باید از مرگ می‌گذشتند. راهی که محسن محمدپورها و پویا بختیاری‌ها پرچم‌دار آن بودند و هزاران نفر جان عزیزشان را فدای آن کردند. راهی که در آن نه آبان مختص بنزین بود و نه شهریور مختص حجاب. راهی که انتهای آن آزادی است و سرنگونی ظلم.»

خانواده‌های دادخواه در ادامه خطاب به حکومت ایران افزوده‌اند: «شما خودتون هم می‌دونید با آبان نابود شدید و این آبان ادامه دارد.»

این خانواده‌ها همچنین از حکومت ایران خواستند که از جنایت آبان ۹۸ عذرخواهی کند و به خواسته‌های معترضان پاسخ دهد.

انتشار این متن در شبکه‌های اجتماعی با واکنش‌های مختلفی همراه بوده است. بسیاری از کاربران از این اقدام خانواده‌های دادخواه تقدیر کرده و آن را نشان از تداوم مطالبات مردم ایران از حکومت دانسته‌اند.

  حضور گسترده نیروهای حکومتی جمهوری اسلامی در دو شهر زاهدان و خاش استان سیستان و بلوچستان

فاطمه حیدری، خواهر جواد حیدری که در اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ در پی کشته‌شدن مهسا (ژینا) امینی در بازداشت گشت ارشاد جان باخت، این متن را در صفحه ایکس (توئیتر سابق) خود منتشر کرده و نوشته است: «آبان ۹۸ پایان یک اعتراض نبود، بلکه آغاز یک مبارزه بود. مبارزه‌ای که تا رسیدن به آزادی و عدالت ادامه خواهد داشت.»

بر اساس گزارش VOA

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان