انتشارات ثالث به دلیل «عدم رعایت حجاب اجباری» پلمب شد

پیام جوان: انتشاراتی ثالث، یکی از انتشاراتی‌های شناخته شده کتاب در تهران، به دلیل «عدم رعایت حجاب اجباری» پلمب شد.

این انتشاراتی در صفحه اینستاگرام خود تصویری از درب‌های بسته و پلمب شده شعبه خیابان کریمخان خود را منتشر کرد، اما جزئیات بیشتری در مورد این اقدام منتشر نکرد.

برخی گزارش‌های غیر رسمی حاکی از آن است که این پلمب به دلیل «عدم رعایت حجاب اجباری» توسط کارکنان این انتشاراتی صورت گرفته است.

انتشاراتی ثالث یکی از انتشاراتی‌هایی بود که در اردیبهشت ماه از حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خودداری کرد. این نمایشگاه توسط دولت جمهوری اسلامی برگزار می‌شود.

در سال گذشته و در پی شکل‌گیری اعتراضات سراسری به کشته شدن مهسا امینی در بازداشت «گشت ارشاد» پلیس جمهوری اسلامی، مخالفت با حجاب اجباری و تلاش برای تغییر حکمرانی، فشار و سرکوب نهادهای دولتی و قضایی حکومت ایران بر بخش‌های زیادی از جمله مراکز فرهنگی، افزایش یافته است.

پلمب اماکن عمومی، کسب و کارها و توقیف خودروی شخصی شهروندان از جمله اقداماتی است که مقامات جمهوری اسلامی در راستای مقابله با روند رو به گسترش مقاومت مدنی زنان علیه حجاب اجباری در پیش گرفته‌اند.

با این حال، هر روز گزارش‌های مختلفی در رسانه‌های اجتماعی منتشر می‌شود که حکایت از ادامه مقاومت شهروندان علیه اجبار حکومت در تحمیل نوع پوشش جامعه دارد.

بر اساس گزارش VOA

  کردهای سوریه توافق با عراق برای تحویل اسرای داعش را تکذیب کردند

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان