• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • ممنوع‌الکار شدن شماری از بازیگران زن به دلیل استفاده از پوشش اختیاری

ممنوع‌الکار شدن شماری از بازیگران زن به دلیل استفاده از پوشش اختیاری

پیام جوان: وزیر ارشاد جمهوری اسلامی روز چهارشنبه سوم آبان، در مورد اخبار مربوط به ممنوع‌الکار شدن شماری از بازیگران به دلیل استفاده از پوشش اختیاری گفت: «قبلا هم اعلام کردیم که حجاب، قانون است و ما قانون را اجرا می‌کنیم.»

به نقل از صدای آمریکا و به گزارش رسانه های ایران، محمدمهدی اسماعیلی بدون اشاره به انتشار فهرستی از این بازیگران در روز سه شنبه دوم آبان، و تایید یا تکذیب آن تاکید کرد: «چندین بار اعلام کردم کار کردن برای کسانی که قانون را اجرا نمی‌کنند، امکان پذیر نیست.»

پیش از این، معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی روز سه شنبه از ممنوع‌الکاری بازیگران زن مخالف حجاب اجباری مورد نظر جمهوری اسلامی خبر داده و اعلام کرده بود این بازیگران دیگر در «فیلم تازه‌ای بازی نخواهند کرد.»

حبیب ایل‌بیگی به خبرگزاری دولتی ایرنا گفته بود: «آنها به دلیل محدودیتی که برای شان وجود دارد، نمی توانند در فیلم های سینمایی بازی کنند. آثار قبلی‌شان به تدریج منتشر می شود که مالکان فیلم ها متضرر نشوند. چون سرمایه زیادی خرج شده است. ولی از این به بعد نمی‌توانند در فیلم جدیدی بازی کنند.»

وب سایت «سینما دیلی»، رسانه آنلاین سینما و تلویزیون، اسامی بازیگران ممنوع‌الکار شده را «باران کوثری، ویشکا آسایش، ترانه علیدوستی، کتایون ریاحی، پانته‌آ بهرام، هنگامه قاضیانی، پگاه آهنگرانی، مریم بوبانی، گلاب آدینه، فاطمه معتمدآریا، شقایق دهقان و افسانه بایگان» اعلام کرده است.

به نوشته این رسانه سینمایی، از این جمع، افسانه بایگان و هنگامه قاضیانی از بازیگری خداحافظی کرده‌اند و پگاه آهنگرانی و ویشکا آسایش هم در خارج از ایران هستند.

  برنامه بازی‌های مرحله حذفی والیبال باشگاه‌های آسیا اعلام شد

در این حال، انتشار این اسامی هنوز واکنش این هنرمندان و یا مقامات رسمی جمهوری اسلامی را به دنبال نداشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان