• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • تساوی بدون گل ایران و ازبکستان در ورزشگاه آزادی؛ صعود هر دو تیم به مرحله بعد

تساوی بدون گل ایران و ازبکستان در ورزشگاه آزادی؛ صعود هر دو تیم به مرحله بعد

پیام جوان: تیم ملی فوتبال ایران در آخرین دیدار مرحله دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶، در ورزشگاه صد هزار نفری تهران مقابل ازبکستان به تساوی بدون گل رسید. با این تساوی، هر دو تیم با ۱۴ امتیاز به عنوان تیم‌های اول و دوم گروه پنجم راهی مرحله بعد شدند.

ایران که در بازی رفت در تاشکند به تساوی ۲-۲ رسیده بود، در این دیدار خانگی نتوانست از سد ازبکستان عبور کند. شاگردان امیر قلعه‌نویی در نیمه دوم بازی بهتری ارائه دادند و موقعیت‌های خطرناکی روی دروازه ازبکستان ایجاد کردند، اما در نهایت ناکام در گلزنی بودند.

مهدی طارمی، مهاجم تیم ملی، در این دیدار یک بار تیر دروازه ازبکستان را به لرزه درآورد، اما نتوانست دروازه این تیم را باز کند.

امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم ملی، در نشست خبری پس از بازی از نمایش تیمش در نیمه دوم راضی بود و ایران را شایسته برد در این دیدار دانست. او همچنین شرایط سفر به هنگ‌کنگ و بازگشت با پرواز طولانی را دلیل عدم شادابی تیم ملی عنوان کرد.

سرچکو کاتانچ، سرمربی ازبکستان، از نتیجه بازی راضی بود و گفت: “از نتیجه بازی راضی هستیم. امروز دفاعی بازی کردیم و به تیم ایران موقعیت زیادی ندادیم.”

این سومین تساوی ایران در ۱۴ دیدار مقابل ازبکستان بود. در تاریخ تقابل‌های دو تیم، ایران ۱۰ بار پیروز شده و یک بار هم مغلوب شده است.

با این تساوی، ایران و ازبکستان به عنوان تیم‌های اول و دوم گروه پنجم راهی مرحله سوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ شدند.

بر اساس گزارش VOA

  ارزش یورویی بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا مشخص شد

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان