• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • گوهر عشقی در یازدهمین سالگرد کشته شدن ستار بهشتی: ستار خواستار ایرانی آزاد، رفع فقر، و شادی مردم بود

گوهر عشقی در یازدهمین سالگرد کشته شدن ستار بهشتی: ستار خواستار ایرانی آزاد، رفع فقر، و شادی مردم بود

پیام جوان: گوهر عشقی، مادر ستار بهشتی، وبلاگ‌نویسی که در بازداشت پلیس فتای ایران کشته شد، به مناسبت یازدهمین سالگرد کشته شدن فرزندش، درباره چگونگی بازداشت و شنیدن خبر جان‌باختنش توضیح داد.

به نقل از صدای آمریکا، گوهر عشقی در ویدیویی به این مناسبت می‌گوید که ستار خواستار ایرانی آزاد، رفع فقر، و شادی مردم بود.

این مادر دادخواه می‌گوید که ماموری با لباس صورتی و ادکلنی تند در ساعت ۱۲ ظهر روز ۹ آبان ۱۳۹۱ برای بازداشت پسرش در منزل آنها را زد.

به گفته گوهر عشقی، این مامور حکومتی که ابتدا خودش را به عنوان دوست ستار بهشتی معرفی کرد، پس از هل دادن در خانه این کارگر وبلاگ‌نویس که موجب جراحت دست گوهر عشقی شده، به همراه چند مامور دیگر وارد خانه آنها شدند.

گوهر عشقی می‌گوید که ماموران تنها به فرزندش اجازه پوشیدن شلوار دادند و بدون اینکه ستار بهشتی زیپ شلوار یا کمربندش را ببندد یا حتی اجازه رفتن به دستشویی را داشته باشد، با دست‌های بسته او را بازداشت کرده و با خود برده‌اند.

این مادر دادخواه، ساکن رباط‌ کریم، می‌گوید که ماموران به او گفته‌اند ستار بهشتی را به تهران می‌برند و خبرش را به او خواهند داد.

خبر جان‌باختگی سه روز بعد

گوهر عشقی می‌گوید که آنها خبر کشته‌شدن فرزندش را سه روز بعد به خانواده ستار بهشتی دادند.

ستار بهشتی ۹ آبان سال ۱۳۹۱ به وسیله ماموران پلیس امنیت سایبری بازداشت شد و چند روز بعد در ۱۳ آبان ۱۳۹۱ در بازداشت جان باخت.

شکنجه در بازداشت

جمعی از زندانیان سیاسی در آن زمان در نامه‌ای اعلام کردند که ستار بهشتی در طول بازداشت مورد شکنجه قرار گرفته و آنها که از نزدیک شاهد «وضعیت دردناک جسمی و روحیي او بوده‌اند.

  فاطمه سپهری به دلیل حمایت از اسرائیل و تقبیح حمله تروریستی شبه‌نظامیان حماس ممنوع‌الملاقات شد

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان