یک ادعای مالی علیه کلارنس توماس، یکی از ۹ قاضی دیوان عالی آمریکا

پیام جوان: کلارنس توماس، یکی از ۹ قاضی دیوان عالی آمریکا با یک ادعای مالی دیگر مبنی بر مخفی نگه‌داشتن هزینه تحصیل نوه خود روبرو شده است.

به گزارش صدای آمریکا، آقای توماس که در هفته‌های اخیر برای اطلاع ندادن هزینه‌های سفر و فروش املاک متهم شده‌بود، اینبار از سوی موسسه رسانه ای – تحقیقاتی پروبابلیکا متهم شده پرداخت هزینه تحصیل نوه‌اش را اطلاع نداده است.

این موسسه که با هدف جلوگیری از فساد اهل قدرت تحقیقات متعددی انجام می‌دهد، می‌گوید «هارلان کرو» یک ثروتمند حوزه بازار املاک در آمریکا مخارج تحصیل نوه قاضی توماس در یک مدرسه خصوصی را پرداخت کرده و قاضی توماس در خوداظهاری مالیاتی به این موضوع اشاره‌ای نکرده است.

براساس قوانین آمریکا مقامات و قضات باید هر سال فهرستی از هدایای دریافتی را رسما اعلام کنند.

دفتر قاضی توماس واکنشی نشان نداده اما یک وکیل نزدیک به او گزارش پروبابلیکا را مغرضانه دانسته است.

قاضی کلارنس توماس که از قضات محافظه‌کار دیوان عالی آمریکا است، پیش از این هم، در خوداظهاری مالیاتی مواردی از کمک و هدایای مالی را از قلم انداخته بود.

دو ماه پیش برخی سناتورهای دموکرات از او انتقاد کردند که هدایای گران قیمت و سفر با هواپیمای خصوصی داشته که هزینه‌ آن توسط «هارلان کرو» پرداخته شده بود و قاضی توماس این هزینه‌ها و هدایا را اعلام نکرده بود. این دموکرات‌ها این اقدام او را تخلف می‌دانند اما برخلاف دموکرات‌ها، سناتورهای جمهوریخواه از او حمایت کرده‌اند و می‌گویند او تخلفی صورت نداده است.

اواخر فروردین هم قاضی توماس اعلام کرد که قصد دارد با اصلاح اظهارنامه‌های مالی یک معامله املاک را که با یکی از حامیان مالی بزرگ جمهوری‌خواهان در سال ۲۰۱۴ انجام داده بود، به آن اظهارنامه‌ها اضافه کند.

  نگرانی از کمبود کارکنان پلیس در سن حوزه

دیوان عالی آمریکا که بالاترین نهاد قضایی ایالات متحده است، ۹ عضو دارد. قاضی توماس جزو طیف محافظه‌کار است که در این دیوان اکثریت را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان