• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • کمیته پیگیری بازداشت‌شدگان: حکومت جمهوری اسلامی از شناسنامه به عنوان ابزاری برای شکنجه افراد در سیستان و بلوچستان استفاده می‌کند

کمیته پیگیری بازداشت‌شدگان: حکومت جمهوری اسلامی از شناسنامه به عنوان ابزاری برای شکنجه افراد در سیستان و بلوچستان استفاده می‌کند

پیام جوان: کمیته پیگیری بازداشت‌شدگان در گزارشی که روز سه‌شنبه، ۲۷ دی‌ماه، منتشر کرد با اشاره به این که بسیاری از افراد در استان سیستان و بلوچستان شناسنامه ندارند، نوشت که حکومت جمهوری اسلامی از این امر به عنوان «ابزاری برای شکنجه» سوء استفاده می‌کند.

به نقل از رادیو فردا، این کمیته که از آغاز دور جدید اعتراضات در ایران در چهار ماه پیش تشکیل شده و آمار بازداشتی‌ها در جریان سرکوب اعتراضات را جمع‌آوری می‌کند در گزارش خود تاکید می‌کند که سیستان و بلوچستان علاوه بر بیشترین کشته‌ها، یکی از استان‌هایی است که بیشترین بازداشت‌ها را نیز داشته‌ است.

در این گزارش آمده است: «به دلیل تعداد بالای افراد بی‌شناسنامه در استان سیستان بلوچستان و با توجه به اخبار منتشره توسط مقامات رسمی و منابع محلی، می‌توان گفت تعداد بی‌شناسنامه‌ها در میان بازداشتی‌ها بالاست. همین مسئله (نداشتن سند هویتی)، پیگیری وضعیت این بازداشتی‌ها را بسیار دشوار کرده است.»

  روایت‌های متفاوت از حمله نیروهای جمهوری اسلامی در ایذه

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان