• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • تیم ملی هندبال ایران برای نخستین بار راهی مرحله دوم مسابقات جهانی شد

تیم ملی هندبال ایران برای نخستین بار راهی مرحله دوم مسابقات جهانی شد

پیام جوان: تیم ملی هندبال ایران با وجود شکست مقابل اسپانیا، برای نخستین بار موفق شد راهی مرحله دوم مسابقات جهانی شود.

به نقل از رادیو فردا، در این رقابت‌ها که با میزبانی مشترک لهستان و فرانسه در حال برگزاری است، هندبالیست‌های ایرانی پس از برتری مقابل شیلی و شکست مقابل مونته‌نگرو، با نتیجه ۳۴ بر ۲۶ مغلوب اسپانیا شدند.

تیم قدرتمند اسپانیا تاکنون دو بار قهرمان جهان شده، دو طلای اروپا و چهار نشان برنز المپیک را هم در ویترین افتخاراتش گنجانده.

سلامان بربط، مجتبی حیدرپور و پویا نوروزی‌نژاد هر کدام ۴ بار دروازه اسپانیا را باز کردند. محمدرضا کاظمی، محمد کیانی، افشین صادقی و محمدرضا اورعی ۲ گل زدند. شهاب صادق‌زاده و یاسین کبیریان‌جو نیز یک بار موفق به گلزنی شدند.

محمد سیاوشی در نیمه اول و امیدرضا سرپوشی در نیمه دوم درون دروازه قرار گرفتند که سیاوشی ۲۱ گل دریافت کرد و سرپوشی هم ۱۴ بار دروازه‌اش باز شد.

در تیم اسپانیا، الکس دوشبائف همراه با بال راست این تیم فران سوله که ستاره پاری سن ژرمن است، هر کدام ۶ بار توپ را از خط دروازه ایران گذراندند.

فدراسیون جهانی هندبال، گونزالو پرز وارگاس دروازه‌بان بلند آوازه بارسلونا را به عنوان مرد برتر زمین معرفی کرد.

سرمربی ایران در پایان بازی گفت: «آنچه می‌خواستم نشد اما از عملکرد بازیکنانم در نیمه دوم رضایت دارم. همه از موقعیت تیم اسپانیا و قدرت این تیم آگاهند.»

وسلین وویوویچ که سابقه سرمربیگری اسلوونی را هم دارد، درباره رویارویی با این تیم به خبرنگاران گفت: «باید بازی‌‌ها را ببینم و آنالیز کنم، مخصوصاٌ فرانسه، همچنین اسلوونی که تیم قدرتمندی است. ما هم سعی می‌کنیم با تمام توان مقابل‌شان بجنگیم.»

  سویه جدید کرونا برگزاری مسابقات جهانی وزنه برداری را لغو کرد

یوردی ریبرا سرمربی اسپانیا هم گفت: «مقابل مونته‌نگرو و شیلی خوب نبودیم اما در برابر ایران عملکرد خوبی داشتیم. تیمم در مرحله بعدی باید تمرکز بیشتری داشته باشد. برای وویوویچ و ایران هم در بازی‌های پرفشار دور بعدی آرزوی موفقیت دارم.»

ایران با راهیابی از گروه A به جمع ۲۴ تیم برتر جهان، سه مسابقه با تیم‌های برتر گروه B برگزار خواهد کرد. فرانسه، اسلوونی و لهستان رقبای ایران در این مرحله خواهند بود. ایران که هر سه مسابقه‌اش را در کراکوف برگزار کرده، بازی‌هایش در مرحله بعد را نیز در همین شهر پی‌گیری خواهد کرد.

در آخرین روز از بازی‌های گروه A، مونته‌نگرو مقابل شیلی به برتری رسید تا پس از اسپانیا در رده دوم گروه بایستد.

ایران در مسابقات جهانی ۲۰۱۵ به میزبانی قطر، نخستین حضورش را تجربه کرد و اینک در دومین حضور، اولین صعود را هم رقم زده است.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان