حکم اعدام برای دو معترض بازداشت‌شده در سمیرم

پیام جوان: منابع حقوق بشری از صدور حکم اعدام برای مهران و فاضل بهرامیان، دو تن از معترضان بازداشت‌شده در شهر سمیرم استان اصفهان خبر دادند.

به گزارش مرکز مشاوره و آموزش حقوقی دادبان، این دو معترض به اتهام «محاربه» به اعدام محکوم شده‌اند.

مهران و فاضل بهرامیان که در دی‌ماه سال گذشته بازداشت شدند، «به شدت شکنجه» شده‌اند و دست و پای مهران بهرامیان زیر شکنجه شکسته شده است.

برادر فاضل بهرامیان، مراد بهرامیان، از جان‌باختگان اعتراضات سراسری، بشمار می‌رود.

پیشتر ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، هرانا، از محرومیت مهران و فاضل بهرامیان از دسترسی به وکیل انتخابی و حق ملاقات با خانواده خبر داده بود.

به گزارش هرانا، مهران و فاضل بهرامیان به همراه داریوش صاعدی و یونس بهرامیان در دی ماه ۱۴۰۱ در جریان اعتراضات سراسری بازداشت شدند.

بنا بر این گزارش، آنها پس از شرکت در مراسم چهلم چند تن از معترضان جان‌باخته و در رابطه با کشته‌شدن یکی از نیروهای امنیتی به نام محسن رضایی بازداشت شده‌اند.

قوه قضائیه جمهوری اسلامی به رغم انتقادات گسترده داخلی و خارجی به صدور احکام اعدام برای معترضان و زندانیان سیاسی ادامه می‌دهد.

نهاد قضائی حکومت ایران تاکنون ۹ تن از معترضان، محسن شکاری، مجیدرضا رهنورد، محمدمهدی کرمی، محمد حسینی، سعید یعقوبی، صالح میرهاشمی، مجید کاظمی، میلاد زهره‌وند و محمد قبادلو را اعدام کرده و به اعدام زندانیان سیاسی همچون فرهاد سلیمی نیز ادامه داده است.

به تازگی نیز منابع حقوق‌بشری از تأیید حکم اعدام یوسف احمدی، زندانی سیاسی اهل بانه، توسط شعبه ٣٩ دیوان عالی کشور خبر دادند.

اعدام‌های اخیر در ایران با موجی از انتقادها در میان فعالان حقوق بشر و نهادهای بین‌المللی مواجه شده است.

  ابوالفضل قدیانی: آتش جنبش مردم، علی خامنه‌ای، خودکامه قدرت‌پرست ایران را از اریکه قدرت به زیر خواهد کشید

بر اساس گزارش VOA

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان