• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • گوهر عشقی در واکنش به صدور حکم بیش از ۶۰ سال حبس برای یازده فعال حقوق زنان در گیلان: این حکومت مرتجع دشمن شماره یک زنان آزادیخواه است

گوهر عشقی در واکنش به صدور حکم بیش از ۶۰ سال حبس برای یازده فعال حقوق زنان در گیلان: این حکومت مرتجع دشمن شماره یک زنان آزادیخواه است

پیام جوان: گوهر عشقی در واکنش به صدور حکم بیش از ۶۰ سال حبس برای یازده فعال حقوق زنان در گیلان در پستی اینستاگرامی نوشت این حکومت مرتجع دشمن شماره یک زنان آزادیخواه است.

به نقل از صدای آمریکا، مادر ستار بهشتی در این پست اینستاگرامی افزود: «شنیده‌ام برای دختران روشنفکرم در گیلان حبس‌های دراز‌مدت بریده‌اند. این حکومت از حضور زنان می‌ترسد.مگر دخترانم در گیلان چه کرده‌اند که بیش از شصت سال حبس نصیبشان شده است؟ چرا دزدها و مال مردم‌خور‌ها را زندانی نمی‌کنید؟ چرا همه آدمهای فاسد و دزد سرگردنه وزیر و وکیل هستند؟.»

گوهر عشقی که فرزندش ستار بهشتی در سال ۱۳۹۱ به جرم «وبلاگ‌نویسی» در بازداشت «پلیس فتا» کشته شد در ادامه یادداشت خود تصریح کرد: «فرزندانم یادتان باشد از این حکومت ضدّ زن، چیزی جز اعدام و شلاق و شکنجه نصیب کسی نمی‌شود. این حکومت متحجّر، دشمن شماره یکِ زنان آزادی‌خواه ما است، دشمن انسانیت و عشق است که می‌خواهد با زهر چشم گرفتن از زنان شجاع ما، چند روزی عمرِ منحوسش را بیشتر کند.»

او همچنین تاکید کرد: «حاکمان جمهوری اسلامی کور خوانده‌اند. دست آخر مثل برف آب
می‌شوند و همین زنان شجاع، بساطشان را بر می‌چینند.»

گوهر عشقی در پایان از همه مردم ایران خواست تا در برابر این «احکام ظالمانه» سکوت نکنند و صدای «دختران گیلان» باشند و از مراجع بین‌المللی، از همه دولتها و سازمانهای جهانی هم بخواهند تا «گلوی این حاکمیت سیاه» را بگیرند و نگذارید حاکمیت از زنان شجاع ایران اینطور انتقام‌گیری کند.

شعبه سوم دادگاه انقلاب رشت، روز چهارشنبه ۸ فروردین حکم ۱۱ فعال حقوق زنان و کنشگر سیاسی بازداشت‌شده در مردادماه ۱۴۰۲ در گیلان را اعلام و در مجموع آنها را به بیش از ۶۰ سال حبس محکوم کرد.

  گوهر عشقی: هر وقت جمهوری اسلامی نابود بشه برای دخترام و پسرام کتلت می پزم

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان