• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • قیمت دلار در بازار ایران یک کانال ریزش کرد

قیمت دلار در بازار ایران یک کانال ریزش کرد

پیام جوان: به گزارش اقتصادنیوز، پیش بینی تحلیلگران ارزی در بازار امروز شنبه 23 اردیبهشت ماه درست از آب درآمد. پیش از شروع معاملات نقدی معامله‌گران یک فرصت ۴۸ ساعته در نظر گرفته بودند که قرار بود ظهر امروز به پایان برسد.

آنها اعلام کرده بودند مهلت صعود در بازار دلار به پایان رسیده و در صورتی که نرخ دلار در روز جاری تعیین تکلیف شود احتمالا دلار به کانال 51 هزار تومان ریزش کند.

این اتفاق در بازار امروز افتاد؛ برخی از سایت ها و کانال ها امروز در تهران اعلام کردند که قیمت دلار بعد از مدت ها به کانال 51 هزار تومان برگشت و در حدود یک هزار تومان کاهش را ثبت کرد.

از نگاه بیشتر فعالان اقتصادی، یکی از دلایل کاهش قیمت دلار در تهران ناشی از عقبگرد اسکناس آمریکایی در هرات بود. دلار هرات طی چند روز گذشته دو حرکت را مدوام تکرار کرده بود.

حرکت اول صعودی از 52 هزار و 200 تومان به 53 هزار و 400 و حرکت دوم ریزش از کانال 53 هزار و 400 به سطح 52 هزار و 200 تومان.

از دید این معامله‌گران قیمت دلار در بازار هرات در یک کانال خنثی قرار گرفته بود که برای ادامه مسیر باید یکی از دو عدد شکسته می شد. امروز این اتفاق افتاد؛ هرات از منطقه خاکستری خارج شد و نسبت به عصر پنجشنبه گذشته ریزش تقریبا یک هزار تومانی را ثبت کرد.

تحلیلگران باور دارند در شرایط فعلی محدوده قیمتی 51 هزار و 600 تومان الی 51 هزار و 700 تومان باند حمایتی مهم است. به عقیده آنها در صورتی که این محدوه حمایتی حفظ شود احتمال رسیدن قیمت دلار به مرز مقاومتی 52 هزار و 200 تومان وجود دارد. با این حال در صورتی که این محدوده از دست برود این امر ممکن است زمینه نزول دلار تا ابتدای کانال 51 هزار تومان را فراهم سازد.

  کاهش قیمت دلار در بازار آزاد تهران - یکشنبه ۱۹ دی

نرخ حواله درهم نیز امروز با گپ منفی نزدیک به 200 تومانی باز شد و در ادامه معاملات تقریبا 250 تومان پایین تر از 2 روز قبل بود .

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان