سانفرانسیسکو میزبان کنفرانس APEC در هفته آینده

پیام جوان: به نقل از کی تی وی یو، رهبران سراسر جهان از جمله جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده و شی جین پینگ، رئیس جمهور چین، در هفته آینده برای کنفرانس همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه (APEC) در سانفرانسیسکو گرد هم می آیند. این بزرگترین رویداد بین المللی است که از زمان تأسیس سازمان ملل متحد در سال 1945 در شهر برگزار می شود و نگرانی های امنیتی و بسته شدن جاده های اصلی را به همراه دارد.

APEC یک انجمن برای رهبران برای بحث در مورد مسائل تجاری و رشد اقتصادی است. این گروه که در سال 1989 با 12 عضو تأسیس شد، به 21 عضو افزایش یافته است که 40 درصد از جمعیت جهان یا نزدیک به 3 میلیارد نفر و نزدیک به 50 درصد تجارت جهانی را تشکیل می دهد.

کنفرانس APEC از 11 تا 17 نوامبر برگزار می شود. جلسات در مرکز Moscone متمرکز خواهند شد، اما سایر مناطق سانفرانسیسکو نیز تحت تأثیر قرار خواهند گرفت.

کاخ سفید هفته گذشته اعلام کرد که بایدن و شی جین پینگ در خلال این کنفرانس دیدار خواهند کرد. این اولین بار است که دو رهبر در یک سال گذشته به صورت حضوری صحبت می کنند.

انتظار می رود بسیاری از ارشدترین مقامات امنیت ملی بایدن نیز در این کنفرانس حضور داشته باشند. این نشان دهنده اهمیت استراتژی دولت چین برای دولت بایدن است، زیرا با خاورمیانه فزاینده ای بی ثبات دست و پنجه نرم می کند.

در مجموع، انتظار می رود بیش از 10,000 نفر از جمله رهبران 21 اقتصاد، مقامات دولتی، مدیران عامل و روزنامه نگاران خارجی در کنفرانس شرکت کنند. این رویداد برای عموم آزاد نیست.

  نگاهی به پدیده‌ی زلزله و انواع آن در کالیفرنیا

افرادی که در داخل و خارج از سانفرانسیسکو سفر می کنند باید منتظر مشکلات ترافیکی عمده باشند. به گزارش کال ترانس، دو خط از پل خلیج برای دسترسی آزادانه برای گشت بزرگراه کالیفرنیا بسته خواهد شد. یک خط در هر جهت تا CHP بتواند به سرعت از روی پل عبور کند.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان