• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • معامله هر دلار آمریکا به قیمت ۶۲ هزار و ۲۰۰ تومان در دومین روز سال جدید

معامله هر دلار آمریکا به قیمت ۶۲ هزار و ۲۰۰ تومان در دومین روز سال جدید

پیام جوان: در پی عبور قیمت هر دلار آمریکا از مرز ۶۲ هزار تومان در معاملات آنلاین نخستین روز سال ۱۴۰۳، پلیس سایبری جمهوری اسلامی، فتا، با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به معاملات آنلاین ارزهای خارجی هشدار داد.

بنابر گزارش رسانه‌ها، پلیس فتا اعلام کرد شهرونادن با توجه به تعطیلات نوروز مراقب «فریب مجرمان سایبری» باشند.

این هشدار پلیس در حالی است که معاملات آنلاین ارز در سیستم و شبکه‌ای قدیمی صورت می‌گیرد و نگرانی‌ها از آینده اقتصادی کشور و بسته بودن بازار رسمی باعث شده است هر دلار آمریکا به ۶۲ هزار و ۲۰۰ تومان معامله شود.

پلیس فتا همچنین هشدار داده است که ممکن است پول واریزی برای خرید دلار متعلق به کسی باشد که برای آن پرونده قضایی تشکیل شده است.

معاملات آنلاین جای خود را در اقتصاد ایران باز کرده و به نوعی مسیر اصلی بازار ارز را تعیین می‌کند.

مقامات جمهوری اسلامی بارها اعلام کرده‌اند که قیمت بازار آزاد و معاملات آنلاین را قبول ندارند.

مجلس شورای اسلامی مهرماه سال گذشته با تصویب قانونی هرگونه تبلیغات خرید و فروش ارز در فضای رسانه‌ای و مجازی و خرید و فروش ارز خارج از مقررات و ضوابط اعلامی بانک مرکزی را ممنوع اعلام کرد.

قیمت انواع ارز و سکه در آخرین روز سال ۱۴۰۲ رکوردهای جدیدی را ثبت کرد. برهمین اساس در آخرین روز اسفند ماه قیمت هر سکه طلا به ۳۹ میلیون تومان رسید که بالاترین قیمت در تاریخ معاملات است. دلار آمریکا نیز در همین روز به بالای ۶۰ هزار تومان بازگشت تا سال را با تداوم روند افزایشی به پایان رسانده باشد.

  قیمت دلار، یورو، سکه و طلا در بازار امروز تهران - پنجشنبه ۲۵ آذر

افزایش قیمت دلار در حالی است که که مرکز آمار ایران با انتشار گزارش تورم سال ۱۴۰۲ اعلام کرد میزان تورم در این سال برای سومین سال متوالی بالاتر از ۴۰ درصد بوده است.

مرکز آمار همچنین در گزارش خود تصریح کرد که میزان تورم در سال ۱۴۰۲ کمتر از سال ۱۴۰۱، اما بیشتر از سال ۱۴۰۰ و در همه این سالها فراتر از ۴۰ درصد بوده است.

بر اساس گزارش VOA

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان