• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • بازداشت محسن برهانی، استاد تعلیق شده دانشگاه، در ایران

بازداشت محسن برهانی، استاد تعلیق شده دانشگاه، در ایران

پیام جوان: محسن برهانی، حقوقدان و استاد دانشگاه که از حامیان مشارکت در انتخابات اخیر ایران بود، روز یکشنبه ۱۷ تیرماه با اتهاماتی از جمله «نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی» بازداشت و به زندان منتقل شد.

خبر بازداشت آقای برهانی توسط چند وکیل دادگستری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و برادر او، احمد برهانی، نیز این خبر را تأیید کرد.

احمد برهانی در اینستاگرام خود نوشت که برادرش «بالأخره پس از فراز و نشیب‌های بسیار و با وجود باقی ماندن اشکالاتی در پرونده» بازداشت شده است.

خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضاییه جمهوری اسلامی، نیز گزارش داد که آقای برهانی که «پیشتر در فرآیند رسیدگی به یک پرونده قضایی در محاکم قضایی محکوم و حکم وی قطعی شده بود برای اجرای حکم قانونی دادگاه، احضار و به زندان معرفی شد.»

گفته می‌شود که اتهامات اولیه آقای برهانی شامل «نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی، رفتار خلاف شئون روحانیت از طریق توهین به قضات و روحانیت، و تبلیغ علیه نظام» بوده است. بر اساس گزارش‌ها، آقای برهانی از اتهام آخر تبرئه شده بود.

بازداشت آقای برهانی با واکنش‌های مختلفی از سوی فعالان مدنی و حقوق بشری روبرو شده است. برخی این اقدام را نقض آزادی بیان و حقوق شهروندی دانسته‌اند.

بر اساس گزارش VOA

  صدیقه وسمقی، زندانی سیاسی، در زندان نابینا و دچار بیماری قلبی شد

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان