• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • مونا بختیاری: جان پدر و مادرم در زندان جمهوری اسلامی در خطر است!

مونا بختیاری: جان پدر و مادرم در زندان جمهوری اسلامی در خطر است!

پیام جوان: مونا بختیاری، صدای دادخواهان آبان، در پیامی ویدیویی از سوء قصد به جان مادر و خطر جانی برای پدر و مادرش در زندان‌های جمهوری اسلامی خبر داد.

پویا بختیاری، یکی از جان‌باختگان اعتراضات آبان ۹۸، در جریان سرکوب وحشیانه معترضان توسط مأموران رژیم کشته شد. اکنون ناهید شیرپیشه و منوچهر بختیاری، مادر و پدر داغدار پویا، به جرم دادخواهی در زندان به سر می‌برند و با خطرات جدی روبرو هستند.

مونا بختیاری در این پیام ویدیویی که به طور گسترده در فضای مجازی منتشر شده، با بغض و نگرانی می‌گوید: “مادر من، ناهید شیرپیشه، که بارها وعده مرخصی به او داده شده بود، در زندان مورد سوء قصد و ضرب و شتم قرار گرفته است. “

او در ادامه با ابراز نگرانی شدید از وضعیت سلامتی پدرش، منوچهر بختیاری، که نیازمند عمل جراحی فوری است، خواستار آزادی فوری هر دوی آنها از زندان شد.

فشار و ارعاب خانواده دادخواه بختیاری

مونا بختیاری در این پیام همچنین از فشارها و ارعاب‌های مأموران وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی بر خود و خانواده‌اش پرده برداشت. او می‌گوید: “دو ماه قبل، ماموران امنیتی مرا احضار و مورد بازجویی قرار دادند. آنها از من خواستند با آنها همکاری کنم، اطلاعات عمو و عمه‌هایم را به آنها بدهم و در قبال آزادی مادر با آنها معامله کنم. من این درخواست غیرقانونی را رد کردم.”

به گفته مونا بختیاری، مأموران امنیتی همچنین از او تعهد گرفته بودند که در صورت سکوت در فضای مجازی، با مرخصی مادرش موافقت خواهند کرد. اما با وجود این تعهد، به بهانه‌های واهی، از مرخصی ناهید شیرپیشه ممانعت به عمل آمده است.

  محرومیت از مرخصی درمانی برای منوچهر بختیاری، زندانی دادخواه، با وجود وضعیت جسمانی نامناسب

صبا بختیاری: “ما همه پای خون فرزندمان ایستاده‌ایم”

صبا بختیاری، عمه مونا و یکی دیگر از مادران دادخواه آبان، در پاسخ به ادعاهای مقامات امنیتی مبنی بر تحریک خانواده توسط آنها، در پستی در شبکه‌های اجتماعی نوشت: “گفته‌اید که پدر و مادر پویا را من تحریک کرده‌ام، خیر، ما همه پای خون فرزندمان ایستاده‌ایم.”

او با اشاره به خواست همه خانواده‌های دادخواه تأکید کرد: “محرک، گلوله‌ای بود که شما شلیک کردید و خونی که شما ریختید؛ اما بدانید خون فرزندان ایران گریبانتان را گرفته و زمین‌تان خواهد زد.”

ناهید شیرپیشه و منوچهر بختیاری در زندان

ناهید شیرپیشه، مادر پویا بختیاری، در تیرماه سال گذشته بازداشت و به اتهام واهی “ارتباط با سرویس جاسوسی بیگانه” متهم شد. منوچهر بختیاری، پدر پویا، نیز به دلیل راه‌اندازی کارزاری بین‌المللی برای “دادخواهی جان فرزندش و کلیه جان‌باختگان” در چهل سال حکومت جمهوری اسلامی، به ۳ سال و نیم حبس محکوم شده بود.

اما در اردیبهشت ماه امسال، با پرونده‌سازی‌های جدید در زندان، بار دیگر محاکمه و به ۱۳ ماه و ۱۵ روز حبس اضافه محکوم شد.

بر اساس گزارش VOA

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان