• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • ایجاد پست ایست بازرسی در ورودی‌ها و مناطق مختلف زاهدان برای ممانعت از برپایی تجمع اعتراضی پس از نماز جمعه در این شهر

ایجاد پست ایست بازرسی در ورودی‌ها و مناطق مختلف زاهدان برای ممانعت از برپایی تجمع اعتراضی پس از نماز جمعه در این شهر

پیام جوان: دستگاه‌های قضایی و نظامی در حال ایجاد پست ایستِ بازرسی در ورودی‌ها و مناطق مختلف زاهدان برای ممانعت از برپایی تجمع اعتراضی پس از نماز جمعه در این شهر هستند.

به گزارش رادیو فردا، مشاور مولوی عبدالحمید روز پنج‌شنبه در گفت‌وگو با رادیوفردا از وجود «فضای امنیتی» در شهر خبر داد و گفت که پس از روی کار آمدن احمدرضا رادان به عنوان فرمانده نیروی انتظامی فضای این شهر «امنیتی‌تر شده است».

وب‌سایت «کمپین فعالین بلوچ» روز چهارشنبه به نقل از یک منبع آگاه گزارش داده بود که نیروهای نظامی در مسیرهای ورودی به شهر زاهدان نیز پست‌های ایست بازرسی برپا شده است و «نیروهایی نظامی با ایجاد موانع و جدول‌هایی تردد خودروها را در این مسیرها دشوار کرده‌اند.»

گزارش‌هایی هم از ایجاد این پست‌ها در بسیاری از خیابان‌های شهر و در مقابل خانه شهروندان و مناطق مسکونی به دست این وب‌سایت رسیده است.

مولوی عبدالمجید مرادزهی، مشاور مولوی عبدالحمید، روز پنج‌شنبه در گفت‌‌وگو با رادیوفردا این گزارش‌ها را تایید کرد.

برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز اعلام کرده‌اند‌ که نیروهای حکومتی در ورودی زاهدان از سرنشینان خودرو کارت شناسایی می‌‌خواهند و در صورت نداشتن مدارک شناسایی آن‌ها را بازداشت می‌کنند.

در همین حال «رصد بلوچستان» نیز در تلگرام از برقراری وضعیت «فوق امنیتی» در زاهدان با هدف ممانعت از پیوستن مردم این شهر به تجمع‌‌های اعتراضی احتمالی در روز جمعه در مصلای مکی در زاهدان خبر می‌دهد.

  فراخوان راهپیمایی نوزدهم نوامبر در سراسر دنیا

پس از آغاز اعتراضات سراسری در ایران و پس از کشتار ده‌ها معترض در زاهدان پس از نماز جمعه روز هشتم مهر، مردم شهرهای مختلف سیستان و بلوچستان به‌ویژه در زاهدان هر هفته پس از نماز جمعه، در تجمع‌های گسترده، اعتراض خود را به وقایع و شرایط جاری در کشور نشان داد‌ه‌اند.

در همین حال مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان نیز در ماه‌های گذشته در سخنرانی‌‌های خود مواضع تندی را علیه حکومت به دلیل سرکوب خشونت‌آمیز معترضان و شرایط کنونی کشور اتخاذ کرده است.

محمد کرمی از فرماندهان ارشد قرارگاه قدس سپاه پاسداران روز چهارم دی‌ به پیشنهاد وزیر کشور و موافقت دولت ابراهیم رئیسی به عنوان استاندار سیستان‌ و بلوچستان‌ انتخاب شد. در پی این انتصاب فشار بر مردم سیستان و بلوچستان در هفته‌های گذشته افزایش قابل توجهی یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان