• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • اپل با هوش مصنوعی، تاج و تخت باارزش‌ترین شرکت جهان را از مایکروسافت پس گرفت

اپل با هوش مصنوعی، تاج و تخت باارزش‌ترین شرکت جهان را از مایکروسافت پس گرفت

پیام جوان: رشد بیش از ۷ درصدی قیمت سهام اپل در روز سه‌شنبه، ارزش این شرکت را به ۳٫۱۸ تریلیون دلار رساند و بار دیگر آن را به صدر جدول باارزش‌ترین شرکت‌های جهان نشاند. مایکروسافت با ۳٫۲۲ تریلیون دلار در رده دوم و انویدیا با ۲٫۹۷ تریلیون دلار در جایگاه سوم قرار دارند.

این بازگشت خیره‌کننده پس از دوره‌ای بود که اپل به دلیل کاهش فروش آیفون و نگرانی‌ها پیرامون عقب‌ماندگی در رقابت هوش مصنوعی، از قافله عقب مانده بود.

اما رونمایی از قابلیت‌های جدید هوش مصنوعی در رویداد سالانه توسعه‌دهندگان، ورق را به نفع اپل برگرداند. به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران و تحلیلگران، این نوآوری‌ها را نویدبخش رونق تقاضا برای محصولات اپل می‌دانند.

سیری، دستیار مجازی اپل، به همراه مجموعه‌ای از ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی در اپلیکیشن‌های این شرکت، در کانون توجهات این رویداد قرار داشتند. انتظار می‌رود این قابلیت‌ها با عرضه به‌روزرسانی‌های جدید برای سیستم‌عامل‌های iOS، iPadOS و macOS در اختیار کاربران قرار گیرند.

با این حال، این پیشرفت‌ها بدون جنجال هم نبود. ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیس‌ایکس، روز دوشنبه همزمان با رونمایی اپل، حضور هوش مصنوعی در سیستم عامل iOS را تهدیدی برای حریم خصوصی کاربران دانست و از تحریم محصولات اپل در صورت تحقق این امر خبر داد.

رقابت در عرصه هوش مصنوعی روز به روز داغ‌تر می‌شود و به نظر می‌رسد اپل با این گام بلند، جایگاه خود را در این نبرد حساس تثبیت کرده است.

بر اساس گزارش VOA

  عضو هیئت مدیره انجمن انبوه‌سازان مسکن تهران: تورم ۴۰ درصدی مسکن در سال جاری موجب غیرممکن‌ شدن سکونت در تهران می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان