• Home
  • >
  • تکنولوژی
  • >
  • گوگل ابزار هوش مصنوعی خود را که تصاویری از افرادی ایجاد می‌کرد، متوقف می‌کند

گوگل ابزار هوش مصنوعی خود را که تصاویری از افرادی ایجاد می‌کرد، متوقف می‌کند

پیام جوان: گوگل ابزار هوش مصنوعی خود را که تصاویری از افرادی ایجاد می‌کند را به‌علت ساخت تصاویر بی‌دقت تاریخی، متوقف می‌کند.

به گزارش ایتنا، گوگل در اوایل ماه فوریه (ماه جاری) تولید تصویر را از طریق مدل‌های هوش مصنوعی Gemini خود آغاز کرد، اما در چند روز گذشته برخی از کاربران در رسانه‌های اجتماعی اعلام کردند که این مدل، تصاویر تاریخی را تولید می‌کند که گاهی اوقات نادرست هستند.

گوگل اعلام کرد:« ما آگاه هستیم که Gemini در برخی از تصاویر تاریخی، تصاویر نادرستی ارائه می‌دهد.»
از زمان راه‌اندازی ChatGPT از کمپانی اوپن‌ای‌آی، در نوامبر ۲۰۲۲، گوگل برای تولید و معرفی نرم‌افزار هوش مصنوعی رقابتی با محصولات مایکروسافت معرفی، تلاش می‌کرد.

زمانی که گوگل، سال گذشته، ربات چت هوش مصنوعی Bard را منتشر کرد، این شرکت در یک ویدئوی تبلیغاتی، اطلاعات نادرستی در موردتصاویر سیاره‌ای که خارج از منظورمه شمسی بود ارائه کرد که باعث کاهش ۹ درصدی سهام این کمپانی شد.

اوایل ماه جاری، بارد پس از تغییر نام، با عنوان جمینای معرفی شد. سوندار پیچای، مدیرعامل گوگل، در پستی در وبلاگ رسمی خود نوشت: بارد بهترین راه برای ارائه قدرتمندترین مدل‌های هوش مصنوعی ما به مردم بوده است. با توجه به فناوری پیشرفته موجود در هسته بارد، این هوش مصنوعی اکنون به سادگی جمینای نامیده می‌شود که به ۴۰ زبان مختلف در وب در دسترس است.

گوگل تأکید کرده است که در طراحی مدل‌های هوش مصنوعی خود، جلوگیری از سوگیری‌ها و تولید محتوای ناایمن را مدنظر قرار داده و تست‌های گسترده‌ای را برای اطمینان از ایمنی و قابل اعتماد بودن این فناوری انجام داده است.

  یکپارچه شدن آیفون ۱۵ با هدست ویژن پرو

جک کراچیک، مدیر ارشد محصولات Gemini در گوگل، روز چهارشنبه، اظهار کرد:«زمینه‌های تاریخی، جزئیات ظریف‌تری دارند و ما برای تطبیق بیشتر با آن تلاش خواهیم کرد».

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان