• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • یک ماه بعد از افشاگری فساد در فوتبال ایران؛ سکوت، خودداری از حضور در کمیته اخلاق و ادعای بزرگنمایی

یک ماه بعد از افشاگری فساد در فوتبال ایران؛ سکوت، خودداری از حضور در کمیته اخلاق و ادعای بزرگنمایی

پیام جوان: یک ماه پس از انتشار خبر تشکیل پرونده قضایی در دادگستری کرمان برای فساد در فوتبال ایران، حال شاهد فروکش کردن تب افشاگری‌ها و کمرنگ شدن این موضوع در میان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری هستیم.

در جدیدترین واکنش‌ها، مهدی دادرس، عضو کمیته استیناف فدراسیون فوتبال، با انتقاد از عدم تعصب اهالی فوتبال به صنف خود، گفت: “فوتبالی‌ها به پشت خود خنجر می‌زنند. عیب فوتبال اینست که دچار آگراندیسمان بزرگی شده و کوچک‌ترین حرکتی بزرگ نشان داده می‌شود.”

دادرس با اشاره به اینکه “ما از تخلف حمایت نمی‌کنیم” مدعی شد که در مجموع ۲۰۰ میلیارد تومان در شرکت مس تخلف شده است. او در ادامه گفت: “این همه فساد در ایران مثل ماجرای چای دبش وجود دارد. حتی می‌گویند برخی فساد‌ها از ماجرای این شرکت هم بالاتر است، اما همه آن‌ها را رها می‌کنند و به فوتبال می‌پردازند.”

مدیرعامل سابق مس رفسنجان: چیزی نبوده، بزرگش نکنید!

از سوی دیگر مجید زین‌الدینی، مدیرعامل پیشین مس رفسنجان که به کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال احضار شده بود، با رد هرگونه تخلف گفت: “چیز خاصی نبوده. کاری که نشده را لطفا بزرگ نکنید. هیچ اتفاقی نیفتاده و یک اتفاق درون خانوادگی بوده و بزرگش نکنید. به همه فوتبال ایران قول می‌دهم چیزی نبوده جز یک بزرگنمایی. می‌خواهند تیم‌های شهرستانی را قربانی کنند.”

ادعای مجری صدا و سیما: فدراسیون عمداً VAR را به ایران نمی‌آورد!

در همین حال جواد خیابانی، مجری و گزارشگر صدا و سیما که در هفته‌های گذشته ادعاهای مختلفی درباره فساد در فوتبال ایران و آمادگی‌اش برای افشاگری گفته بود، از سوی کمیته اخلاق به این فدراسیون احضار شد اما از حضور در جلسه خودداری کرد.

  قوانین جدید در المپیک توکیو: تشویق کلامی و فریاد زدن توسط تماشاگران ممنوع!

خیابانی که پیش‌تر در برنامه زنده تلویزیونی گفته بود: “فدراسیون به عمد وی‌ای‌آر (سیستم بازیبینی تلویزیونی ) را به ایران نمی‌آورد تا نتایج را به‌گونه‌ای که می‌خواهند، دربیاورند.”، پس از خودداری از حضور در کمیته اخلاق، با ارجاع پرونده‌اش به دادسرا برای نشر اکاذیب تهدید شد.

او در جدیدترین اظهار نظرش در برنامه ای تلویزیونی گفت: “چرا بزرگنمایی می‌کنید؟ در پرونده فساد مس رفسنجان هفت نفر درگیرند اما ۷۰۰ تا اسم آوردند.” و در ادامه به فساد در ورزش های دیگر اشاره کرد و گفت: “ژیمناستیک فاسد نیست؟ والیبال فاسد نیست؟ شما ۵۰ میلیون تومان به من بدهید با یک عکس سه در چهار، صبح به شما کارت مربیگری درجه یک فدراسیون را می‌دهم.”

ادعای فساد ۲۰۰ سکه‌ای یک مسئول رده بالای فدراسیون

در همین‌حال تابناک در گزارشی به فساد یک مسئول رده بالای فدراسیون اشاره کرده می‌نویسد: “این فرد که پیش از این هم در دادسرا پرونده‌ای مربوط به فوتبال داشته متهم به دریافت ۲۰۰ سکه از یک باشگاه لیگ برتری شده است.”

احضار ۵ نفر از اعضای کمیته داوران و فدراسیون فوتبال

پیشتر خبرگزاری تسنیم به نقل از رئیس کل دادگستری استان کرمان، درباره فساد در فوتبال خبر داده بود که ۵ نفر از اعضای کمیته داوران و فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و یک روزنامه‌نگار ورزشی احضار شده‌اند.

ادعای فساد ۴۵۰۰ میلیارد تومانی مهدی تاج

در حالی که مهدی تاج به عنوان رییس فدراسیون فوتبال در جدیدترین اظهار نظرش گفته: “در ماجرای فساد با احدی تعارف نداریم.”، اسناد و مدارک نشان می‌دهد که خود او از سال ۱۳۹۱ تا ۱۴۰۱ دارای چندین پرونده سنگین مالی در شعب مختلف دادگاه های جمهوری اسلامی است.

  رفع محرومیت کنعانی زادگان از سوی کمیته‌ی اخلاق فدراسیون فوتبال

بر اساس گزارش VOA

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان