• Home
  • >
  • زندگی
  • >
  • چگونه از اطلاعات شخصی خود پس از مرگ محافظت کنید؟

چگونه از اطلاعات شخصی خود پس از مرگ محافظت کنید؟

پیام جوان: مرگ واقعیت آزاردهنده‌ای است که هیچکس دوست ندارد با آن روبرو شود. اما آیا تا به حال فکر کرده‌اید که ارث شما در این زمانه دیگر فقط مادی نیست؟ دنیای دیجیتال هم بخشی از ارث شما است!

به نقل از ایتنا، امور فیزیکی و دنیوی پس از مرگ تکلیفشان روشن است، اما پس از مرگ چه اتفاقی برای حساب‌های واتس‌اپ، ایمیل، اینستاگرام، فیس‌بوک و سایر شبکه‌ای اجتماعی شما می‌افتد؟

دکتر امیلی ون در ناگل از دانشگاه موناش به گاردین می‌گوید که افراد باید مدتی را صرف برنامه ریزی برای مدیریت حساب‌های آنلاین خود پس از مرگ کنند.

او می افزاید: همه باید داده‌های خود را کپی کنند. اگر اطلاعات، فایل‌ها یا تصاویری وجود دارد که می‌خواهید پس از مرگ برای خانواده، دوستان یا سوابق خود بگذارید، بهتر است آنها را در یک مکان ویژه نگهداری کنید.

چگونه از اطلاعات شخصی خود پس از مرگ محافظت می کنید؟
کارشناسان اینترنتی تأیید می‌کنند که حساب‌های متوفی همچنان یک میراث دیجیتالی فعال در دنیای اینترنت است و اگرچه برخی از شرکت‌ها به اعضای خانواده متوفی اجازه می‌دهند درخواست بستن حساب‌های خود را ارسال کنند، اما مراقب هستند که رمز عبور خود را با کسی به اشتراک نگذارند.

برای جلوگیری از مشکلات، کارشناسان به شما توصیه می کنند که یک فایل محرمانه که شامل تمام پسوردهای شما است را با یک فرد قابل اعتماد به اشتراک بگذارید، که می‌تواند به برنامه‌ها یا شبکه‌های اجتماعی اطلاع دهد که پس از مرگ شما، مجاز به مدیریت اطلاعات شما هستند.

اگر ایده قبلی را مناسب شرایط خود ندانید، روش دیگری به شما پیشنهاد می‌کنیم.
می‌توانید وصیت نامه دیجیتالی تهیه کنید که حاوی دستورالعمل‌های روشنی در مورد نحوه برخورد آنلاین با اطلاعات شما پس از مرگ است.

  احمدرضا معتمدی همچنان تحت درمان است

زندگی دیجیتال ما آینه‌ای از وجود فیزیکی ماست. پر از خاطرات، داده‌های شخصی و ایمیل‌هایی است که ممکن است بخواهیم آنها را به نسل‌های آینده بسپاریم، اما حاوی اسرار دیگری نیز هست که ترجیح می‌دهیم زمانی که از دنیا می‌رویم، آنها نیز از دنیای اینترنت پاک شوند!

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان