• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • تیراندازی بی‌ضابطه ماموران در تهران، جان دو شهروند را گرفت

تیراندازی بی‌ضابطه ماموران در تهران، جان دو شهروند را گرفت

پیام جوان: دو شهروند در تهران در پی تیراندازی بی‌ضابطه ماموران انتظامی در محله قلهک جان خود را از دست دادند و یا زخمی شدند. این حادثه بار دیگر بر لزوم توجه به موضوع حقوق بشر و برخورد قاطع با موارد نقض آن در ایران تاکید می‌کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ماموران انتظامی به سوی راکبان یک موتورسیکلت با پلاک مخدوش تیراندازی کردند که در اثر این تیراندازی یکی از راکبان کشته و دیگری زخمی شد. متاسفانه این اولین بار نیست که شهروندان ایرانی در اثر تیراندازی بی‌ضابطه نیروهای دولتی جان خود را از دست می‌دهند.

در اوایل خرداد ماه امسال نیز تیراندازی نیروهای حکومتی در استان‌های مازندران و سیستان و بلوچستان منجر به کشته شدن دست‌کم ۵ نفر و زخمی شدن ۴ تن دیگر شد.

در یکی از این موارد، در جریان تعقیب و گریز یک خودروی “مظنون به قاچاق مواد مخدر” در استان مازندران، پلیس مبارزه با مواد مخدر به سوی راننده تیراندازی کرد که منجر به جان باختن وی شد.

در موردی دیگر، در استان سیستان و بلوچستان، “تیراندازی مستقیم و بدون هشدار” نیروی انتظامی به سوی گروهی از سوخت‌بران، دست‌کم ۴ کشته و ۴ زخمی برجای گذاشت.

این موارد تنها نمونه‌هایی از نقض حقوق بشر توسط نیروهای دولتی در ایران هستند.

سوء استفاده از سلاح و عدم رعایت قانون در برخورد با شهروندان، جان افراد بی‌گناه را به خطر می‌اندازد و حقوق اساسی آنها را نقض می‌کند.

لازم است که مقامات ذیربط در ایران به این موضوع توجه جدی داشته باشند و با عاملان چنین اقداماتی به طور قاطع برخورد کنند.

  رادان، طی حکمی هشت مدیر و فرمانده در نیروی انتظامی کل کشور را تغییر داد

همچنین، جامعه بین‌المللی نیز باید نسبت به این موارد بی‌تفاوت نباشد و برای توقف نقض حقوق بشر در ایران اقدام کند.

بر اساس گزارش VOA

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان