• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • پیروزی جمهوری‌خواهان در انتخابات مجلس نمایندگان آمریکا

پیروزی جمهوری‌خواهان در انتخابات مجلس نمایندگان آمریکا

پیام جوان: رسانه‌های آمریکایی شامگاه چهارشنبه از قطعی شدن پیروزی جمهوری‌خواهان در انتخابات مجلس نمایندگان ایالات متحده با اختلاف اندک خبر دادند.

به نقل از رادیو فردا، این پیروزی به جمهوری‌خواهان قدرت ممانعت از اجرای برنامه‌های جو بایدن و همچنین آغاز تحقیقات احتمالی درباره دولت و اعضای خانواده او می‌دهد، اگرچه جمهوری‌خواهان بر خلاف پیش‌بینی‌ها نتوانستند در این انتخابات «موج قرمز» (رنگ این حزب) ایجاد کنند.

پیش از این، پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس سنا قطعی شده بود و به این ترتیب قدرت در کنگره آمریکا برای دو سال میان دو حزب تقسیم می‌شود.

موسسه پژوهشی ادیسون و شماری از رسانه‌های آمریکایی نظیر واشینگتن‌پست شامگاه چهارشنبه بر اساس آمار خود اعلام کردند که جمهوری‌خواهان توانسته‌اند ۲۱۸ کرسی مورد نیاز در مجلس نمایندگان را پیروز شده و اکثریت این مجلس را به دست بیاورند.

پیروزی جمهوری‌خواهان در حوزه ۲۷ کالیفرنیا باعث شد تا شمار کرسی‌‌های آنها در مجلس نمایندگان به ۲۱۸ برسد، حال آن که دموکرات‌ها تا اینجای کار توانسته‌اند تنها ۲۱۰ کرسی این مجلس را از آن خود کنند.

این شکست تا حدی از قدرت جو بایدن در واشینگتن کم می‌کند اما با این حال او به کوین مک‌کارتی، رهبر جمهوری‌خواهان در مجلس نمایندگان آمریکا، تبریک گفت و خواستار همکاری با وی برای پیش بردن امور کشور شد.

با استفاده از گزارش خبرگزاری رویترز – رادیو فردا

  نقش خودروسازان در گرانی‌های اخیر بازار خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان