• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • مهوش ثابت، مدیر سابق جامعه بهائیان ایران، از تماس و ملاقات با خانواده محروم شد

مهوش ثابت، مدیر سابق جامعه بهائیان ایران، از تماس و ملاقات با خانواده محروم شد

پیام جوان: مهوش ثابت (شهریاری)، یکی از مدیران سابق جامعه بهائیان ایران که در حال حاضر در بند زنان زندان اوین به سر می‌برد، با حکم قاضی پرونده از تماس تلفنی و ملاقات با خانواده خود محروم شده است.

هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این خبر را روز یکشنبه ۱۷ تیر منتشر کرد.

طبق گزارش هرانا، این محرومیت از روز شنبه ۱۶ تیر اعمال شده و دلیل آن “انتشار مطالبی” درباره خانم ثابت توسط “برخی از رسانه‌های خارج از ایران” عنوان شده است.

مهوش ثابت در آذر ماه سال گذشته در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست ایمان افشاری به اتهام “تشکیل و اداره دسته یا جمعیت به قصد برهم زدن امنیت کشور” به ۱۰ سال حبس، دو سال ممنوعیت خروج از کشور، منع سکونت در تهران، ممنوعیت فعالیت در گروه‌های اجتماعی و مصادره تعدادی از ابزارهای دیجیتال محکوم شد. این حکم در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران نیز به طور کامل تأیید شد.

بهاییان در ایران پس از انقلاب سال ۱۳۵۷ با محدودیت‌های گسترده‌ای از جمله اخراج از مشاغل دولتی، مصادره اموال، پلمب محل کسب، محرومیت از تحصیل و تخریب گورستان‌ها روبرو بوده‌اند.

در گزارش سالانه کمیسیون آزادی مذهبی بین‌المللی آمریکا که سال گذشته منتشر شد، به تشدید سرکوب، خشونت، تبعیض و انگ‌زنی اجتماعی علیه بهائیان توسط حکومت ایران اشاره شده است.

کمیسیون آمریکا در امور آزادی‌های مذهبی بین‌المللی همچنین از افزایش فشار بر اقلیت‌های مذهبی در ایران و کارزار جمهوری اسلامی برای بازداشت بهائیان ابراز نگرانی کرده است.

در همین راستا، ۱۰ تن از زندانیان سیاسی محبوس در بند زنان زندان اوین در بیانیه‌ای اعلام کرده‌اند که دیدگاه‌های سیاسی آنها مانع حمایت از “هم‌وطنان بهائی” آنها نمی‌شود و تا پایان “رنج مضاعف” که بر این دسته از شهروندان ایران تحمیل می‌شود، در کنار آنها خواهند ایستاد.

  وزارت خارجه: نه درخواست مذاکره با آمریکا در کار است؛ نه آغاز مذاکره با عربستان صحت دارد

بر اساس گزارش VOA

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان