• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • دیوان عدالت اداری حکم اخراج عزیز قاسم‌زاده را تایید کرد

دیوان عدالت اداری حکم اخراج عزیز قاسم‌زاده را تایید کرد

پیام جوان: شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران خبر داده که دیوان عدالت اداری جمهوری اسلامی، حکم اخراج عزیز قاسم‌زاده، معلم گیلانی با ۲۵ سال سابقه تدریس، از سوی وزارت آموزش و پرورش را تایید کرده است.

رای بدوی: انفصال دائم از خدمات دولتی

بر اساس گزارش‌ها، رای بدوی وزارت آموزش و پرورش برای آقای قاسم‌زاده “انفصال دائم از خدمات دولتی” بوده است.

دیوان عدالت: اخراج با تخفیف

اما دیوان عدالت اداری این مجازات را “با تخفیف” دانسته و اخراج از آموزش و پرورش را برای این فعال صنفی معلمان کافی دانسته است.

اعتراض قاسم‌زاده به حکم

آقای قاسم‌زاده که به تازگی و پس از ابتلا به سرطان از زندان آزاد شده بود، به این حکم اعتراض کرده و از وزارت آموزش و پرورش به دلیل “قرار گرفتن در جایگاه قاضی” انتقاد کرده بود.

اتهامات قاسم‌زاده

هیئت تخلفات آموزش و پرورش جمهوری اسلامی با استناد به برگزاری تجمعات معلمان، این تجمعات را غیرقانونی و سخنرانی آقای قاسم‌زاده در دفاع از آموزش رایگان و معلمان زندانی را “ساختار شکن” خوانده بود.

ابتلا به سرطان و بی‌توجهی مسئولان

آقای قاسم‌زاده در خرداد ۱۴۰۳ از ابتلای خود به سرطان پروستات خبر داد و گفت برای جلوگیری از گسترش تومور، باید تحت عمل جراحی قرار گیرد.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در واکنش به بیماری این فعال صنفی، ضمن اعتراض به بی‌توجهی مسئولان قضایی و اخلال در روند درمان زندانیان سیاسی، به‌ویژه معلمان زندانی، تصریح کرد که مسئولان قضایی استان گیلان بارها در روند درمان آقای قاسم‌زاده اخلال ایجاد کرده و او را چند ماه به طور غیرقانونی در زندان لاکان رشت نگه داشته‌اند.

  دیوان عدالت اداری، مصوبه قیمت‌گذاری بلیت هواپیما را باطل کرد

حکم زندان برای قاسم‌زاده

آقای قاسم‌زاده که ۲۵ سال سابقه تدریس دارد، هنگام سپری کردن حکم محکومیت یک سال حبس خود در زندان لاکان رشت، به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به انفصال دائم از مشاغل دولتی هم محکوم شد.

اتهامات مطرح شده علیه قاسم‌زاده

شرکت در تجمعات صنفی معلمان، سردادن ترانه در تجمعات اعتراضی و مصاحبه با شبکه‌های خبری خارج از ایران از اتهامات مطرح شده علیه این فعال صنفی معلمان عنوان شده است.

هیئت صادرکننده حکم، او را به “تحریک جامعه فرهنگیان جهت نافرمانی مدنی” و “همصدایی با دشمنان قسم خورده ملت ایران” متهم کرده است.

بر اساس گزارش VOA

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان