سانفرانسیسکو ممکن است بزرگراه بزرگ را به پارکی ساحلی تبدیل کند

پیام جوان: به گزارش ان بی سی بی اریا، رای دهندگان سانفرانسیسکو ممکن است این فرصت را داشته باشند که در ماه نوامبر در مورد تبدیل دو مایل از بزرگراه بزرگ به یک پارک ساحلی رای گیری کنند.

این پیشنهاد توسط ناظران شهر جوئل انگاردیو و میرنا ملگار مطرح شده است. حامیان این طرح به موفقیت یک برنامه آزمایشی اشاره می کنند که بزرگراه را در آخر هفته ها به یک گذرگاه ساحلی تبدیل کرده است. به گفته Friends of the Great Highway Park، یک گروه حامی این طرح، این گذرگاه با حدود ۱۰۰۰۰ بازدیدکننده در آخر هفته، سومین پارک محبوب شهر است.

لوکاس لوکس، رئیس Friends of the Great Highway Park، گفت: “ساخت این پارک هدیه ما به نسل های آینده سانفرانسیسکویی‌ها است.”

شهردار لندن برید و ناظران مت دورسی، رافائل ماندلمن و دین پرستون نیز از این طرح حمایت کرده اند.

حتی اگر این اقدام در ماه نوامبر به تصویب نرسد، به دلیل فرسایش ساحلی، بخش جنوبی بزرگراه در زیر بلوار اسلوات در نهایت برای تردد وسایل نقلیه غیرقابل عبور خواهد شد. برای جلوگیری از انسدادهای مکرر که معمولاً در طول سال بزرگراه را تحت تاثیر قرار می دهد، اداره خدمات عمومی در اوایل این ماه پروژه عظیمی برای توزیع شن و ماسه آغاز کرد.

کمیسیون ساحلی کالیفرنیا ماه گذشته تعطیلی آزمایشی آخر هفته را تایید کرد و به شهر اجازه داد این برنامه را برای پنج سال دیگر ادامه دهد. این کمیسیون همچنین استدلال‌های زیست محیطی مبنی بر اینکه افزایش ترافیک در طول تعطیلات آخر هفته می‌تواند فرسایش ساحلی را بدتر کند، رد کرد.

  دانشگاه استنفورد: رویای Ivy Leage یا پله‌ای به سوی سیلیکون‌ولی؟

انگاردیو گفت: “تصمیم برای تخریب بزرگراه امبارکادرو ۳۵ سال پیش بحث برانگیز بود، درست مانند تصمیم امروز در مورد بزرگراه بزرگ. من نمی دانم که آیا بزرگراه بزرگ مانند بزرگراه قدیمی امبارکادرو برای همیشه برای خودروها فراموش خواهد شد؟ اما من معتقدم که فرزندان ما و نسل های آینده نمی توانند سانفرانسیسکو را بدون یک پارک ساحلی تصور کنند.”

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان