• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • سازمان حقوق بشر ایران: تعداد کشته‌شدگان اعتراضات جاری در ایران به دست‌کم ۲۷۷ نفر، از جمله ۴۰ کودک و ۲۴ زن افزایش یافته است

سازمان حقوق بشر ایران: تعداد کشته‌شدگان اعتراضات جاری در ایران به دست‌کم ۲۷۷ نفر، از جمله ۴۰ کودک و ۲۴ زن افزایش یافته است

پیام جوان: سازمان حقوق بشر ایران روز چهارشنبه، ۱۱ آبان، اعلام کرد که تعداد کشته‌شدگان اعتراضات جاری در ایران به دست‌کم ۲۷۷ نفر، از جمله ۴۰ کودک و ۲۴ زن افزایش یافته است.

بع گزارش رادیو فردا، این سازمان غیردولتی مستقر در نروژ گزارش داد که کشته‌شدگان اعتراضات تا روز سه‌شنبه دهم آبان از ۲۲ استان و بیشترین کشته‌ها به ترتیب از استان‌های سیستان و بلوچستان، مازندران، تهران، کردستان و گیلان بوده‌اند.

بر اساس این گزارش، ۹ تن از ۴۰ کشته‌ای که زیر ۱۸ سال سن داشتند، دختر بوده‌اند.

سازمان حقوق بشر ایران افزود که هنوز برای تمام آن‌ها شناسنامه و اسنادی که نشانگر سن دقیق ایشان باشد، دریافت نشده و تلاش برای ثبت دقیق سن آنان ادامه دارد.

این سازمان که در هفته‌های اخیر به طور مرتب آمار قربانیان سرکوب در ایران را منتشر کرده، با این حال تاکید کرد که آمار واقعی کشته‌شدگان این اعتراضات بیش از آمار ذکرشده برآورد می‌شود.

همزمان پایگاه هرانا از کشته شدن ۲۸۸ نفر از جمله ۴۸ کودک از روز ۲۶ شهریور تا ۱۰ آبان در اعتراضات ایران خبر داده است.

موج کشتار معترضان در ایران در روزهای اخیر شدت گرفته و سازمان حقوق بشری هه‌نگاو پیشتر گزارش داده که در فاصله روزهای چهارم تا هشتم آبان دست‌کم ۱۶ شهروند در شهرهای کردنشین شمال غرب ایران کشته شده‌اند.

همچنین در تازه‌ترین گزارش سازمان حقوق بشر ایران، از احتمال صدور حکم اعدام برای برخی از بازداشت‌شدگان خبر داده شده است.

هنوز آمار رسمی دقیقی از تعداد بازداشت‌شدگان اعتراضات جاری در ایران منتشر نشده، اما علی القاصی مهر، رئیس کل دادگستری استان تهران، روز دوشنبه اعلام کرد تاکنون حدود هزار کیفرخواست برای معترضان دستگیر شده در اعتراضات تهران صادر شده است.

  رهبر جمهوری اسلامی، لَنگ و تعطیل شدن دانشگاه‌ها را به دشمنان نسبت داد

علاوه بر تهران، خبرگزاری قوه قضاییه اعلام کرده که تاکنون کیفرخواست «۲۵ پرونده در کرمان، ۸۹ پرونده در استان سمنان، ۱۱۹ نفر در استان زنجان، ۱۰۵ پرونده در استان خوزستان، ۵۵ نفر در استان قزوین، ۱۱۰ نفر در استان کردستان و ۲۰۱ متهم در استان البرز» در ارتباط با اعتراضات سراسری جاری در ایران صادر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان